Ograniczenia w rozkładzie jazdy pociągów

0
Pociąg Kolei Śląskich w Raciborzu
Pociąg Kolei Śląskich w Raciborzu

Obecne ograniczenia w kursowaniu Kolei Śląskich zostały zaplanowane na czwartek i piątek, kolejne wejdą w życie od poniedziałku.

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne Koleje Śląskie wprowadzają ograniczenia w liczbie kursujących pociągów. Pierwsze zmiany od czwartku, następnie od poniedziałku wchodzi w życie już zmniejszony rozkład jazdy.

- reklama -

W pierwszej fazie rozkład jazdy Kolei Śląskich zmniejszy się o około 13%, do tego niektóre pociągi będą kursować w skróconej relacji. Zmiany zostały dokonane na większości linii obsługiwanych przez śląskiego przewoźnika, zostały jednak wprowadzone w tzw. godzinach pozaszczytowych, tak aby utrzymać najważniejsze kursy. W niektórych przypadkach zamienione też zostaną kursy przyspieszone na osobowe, żeby zapewnić obsługę większej liczby stacji i przystanków.

– Utrzymane zostają najbardziej strategiczne połączenia, tak aby zapewnić transport dla tych, którzy np. dojeżdżają do pracy. Dodatkowo aby maksymalnie zminimalizować uciążliwości wynikające z ograniczenia kursów, wprowadzamy zmiany w dwóch fazach. Od czwartku nasz rozkład jazdy zmniejszy się już w pewnym stopniu, większe zmiany wejdą natomiast w życie w poniedziałek – tłumaczy Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – Obserwujemy, że z racji ograniczenia działalności uczelni i szkół oraz przejścia wielu osób na pracę zdalną frekwencja w naszych pociągach uległa znacznemu zmniejszeniu. W związku z tym ograniczenie kursów nie powinno w żadnym stopniu wpłynąć na komfort podróżnych – dodaje.

Obecne ograniczenia zostały zaplanowane na czwartek i piątek, kolejne wejdą w życie od poniedziałku. O następnych zmianach będziemy informować. Pełną listę kursów które uległy odwołaniu lub skróceniu można znaleźć w poniższej tabeli.

Zmiany w rozkładzie jazdy wprowadziło także PolRegio, jednak nie dotyczą one Raciborza i najbliższych okolic. Szczegóły na stronie polregio.pl/pl/dla-podroznych/informacje/ograniczenia-w-kursowaniu-pociagow-polregio.

Zmiany w kursowaniu pociągów krajowych i międzynarodowych PKP Intercity: intercity.pl/pl/zmiany-w-kursowaniu-pociagow-krajowych-i-miedzynarodowych.html.

koleje slaskie ograniczenia

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here