Triaż dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa

0
Szpital w Raciborzu
Szpital w Raciborzu

Osoby, które obserwują u siebie gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni, zmęczenie lub miały bezpośredni kontakt z osobą zarażoną wirusem SARS-Cov-2, powinny zgłaszać się do do namiotów ustawionych przed raciborskim szpitalem.

Starostwo Powiatowe zwraca się z prośbą, aby osoby, które obserwują u siebie gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni, zmęczenie, szczególnie po kontakcie z osobami powracającymi z zagranicy, lub podejrzewają, iż miały bezpośredni kontakt z osobą zarażoną wirusem SARS-Cov-2, zgłaszały się do Szpitala w Raciborzu, do namiotów ustawionych na parkingu przed wejściem do Pogotowia Ratunkowego i Izby Przyjęć.

- reklama -

W namiotach tych począwszy od najbliższej środy 19 marca od godz. 7:00 przeprowadzany będzie triaż – procedura medyczna stosowana w medycynie ratunkowej umożliwiająca służbom medycznym podział diagnozowanych osób w zależności od stopnia zachorowania oraz rokowania. Procedura prowadzona będzie w godz. 7:00 do 19:00.

Dziś i we wczesnych godzinach rannych dnia jutrzejszego osoby, o których mowa powyżej, powinny kontaktować się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Raciborzu – tel. 604 106 359.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here