Dla kogo nocna i świąteczna opieka medyczna przy ul. Sienkiewicza?

0
Dawny budynek RCKiK w Raciborzu
Dawny budynek RCKiK w Raciborzu. Fot. google.com

Chory może skorzystać z tej formy opieki zdrowotnej w przypadku nagłego zachorowania, nagłego pogorszenia stanu zdrowia lub gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

W Raciborzu w budynku przy ul. Sienkiewicza 3 funkcjonuje nocna i świąteczna opieka medyczna. Od godziny 18:00 danego dnia do godz. 8:00 rano dnia następnego i całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy osoba chora może skorzystać z opieki lekarskiej i pielęgniarskiej w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

- reklama -

Chory może skorzystać z tej formy opieki zdrowotnej w przypadku:
– nagłego zachorowania,
– nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy,
– gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego w POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta.

Natomiast osoby, które obserwują u siebie gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni, zmęczenie, szczególnie po kontakcie z osobami powracającymi z zagranicy, lub podejrzewają, iż miały bezpośredni kontakt z osobą zarażoną wirusem SARS-Cov-2 począwszy od najbliższej środy 19 marca od godz. 7:00 do godz. 19:00 powinny zgłaszać się do Szpitala w Raciborzu, do namiotów ustawionych na parkingu przed wejściem do Pogotowia Ratunkowego i Izby Przyjęć.

Dziś i wczesnych godzinach rannych dnia jutrzejszego osoby te powinny kontaktować się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Raciborzu, tel. 604 106 359.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here