Grarantanna, czyli sposób na nudę dla uczniów

0
Gwarantanna

Czym jest grarantanna? W skrócie to cykl różnego typu aktywności internetowych: sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, webinary, streamingi, turnieje i konkursy związane z grami.

Uwaga uczniowie! Postanowiliśmy zadbać o to, aby w najbliższym czasie atrakcji Wam nie zabrakło. Udowodnimy, że nieplanowany pobyt w domu nie musi być nudny. I właśnie po to obejmujemy Was… GRARANTANNĄ!

Zanim przejdziemy do informacji o tym, czym jest GRARANTANNA, musimy Wam przypomnieć o jednym: warto wykorzystać ten czas na… naukę. I tutaj polecamy Wam naszą stronę www.gov.pl/zdalnelekcje Tak, tak – to nie są ani ferie, ani wakacje. Ale kiedy już się pouczycie…

1. Podejmijcie wyzwanie

Zapraszamy na GRARANATNNĘ! Czym jest? W skrócie to cykl różnego typu aktywności internetowych. Żeby było łatwiej, znajdziecie je w jednym miejscu – na stronie www.grarantanna.pl Codziennie będziemy tam publikować kolejne wyzwania, dzięki którym czas w domu minie szybko i aktywnie.

A co dla Was przygotowaliśmy? Oto tylko kilka przykładów: sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, webinary, streamingi, turnieje i konkursy związane z grami oraz kreatywnym wykorzystaniem internetu. A jeśli konkursy, to także nagrody! ☺

Jedno jest pewne – warto do nas zaglądać. Codziennie.

Na dobry początek…

Na dobry początek zapraszamy Was do rozwiązania quizów historycznych, przeżycia zagadkowej przygody i podjęcia wyzwania #edukatywni. Każdego dnia aktywności będzie przybywać. To teraz kilka słów o tym, od czego zaczynamy:

· Quizy historyczne:

Jeśli skończyliście już 10 lat nie powinniście mieć z nimi problemu. To świetny sposób na przypomnienie sobie najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Jesteście pewni, że wszystko pamiętacie…?

Biorąc udział w quizie macie szansę na wygraną! Dla najlepszych zawodników przygotowaliśmy nagrody – zestawy planszówkowych gier historycznych.

W quizach znajdziecie sporo pytań o znane wydarzenia i postaci. Spokojnie, nie trzeba być chodzącą encyklopedią, aby wygrać. Wystarczy ruszyć głową i być spostrzegawczym! To nie klasówka, ani sprawdzian. To dobra zabawa!

Gra trwa do 27 marca do godziny 20:00. Przygotowaliśmy 15 różnych quizów, co oznacza – 15 szans na wygranie cennych nagród! Działajcie!

● Zagadkowa przygoda:

To zestaw 40 łamigłówek, w które może zagrać każdy.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zagadki logiczne, matematyczne i językowe.

Rozwiązując je sprawdzicie swoją wiedzę, ale i pobudzicie swoją wyobraźnię i kreatywność. Poćwiczycie skupienie i koncentrację, cierpliwość, i skrupulatność. Podejmiecie to wyzwanie? Warto! To świetna rozrywka do grania samodzielnie i w zespołach – możecie je rozwiązywać z rodziną lub znajomymi. W tym drugim przypadku – koniecznie #zostańwdomu i łącz się przez internet.

Jak zacząć? Rozwiąż pierwszą zagadkę. Jeśli podasz poprawną odpowiedź, dostaniesz dostęp do kolejnej i tak aż 40 razy!

Zanim zaczniesz, mamy kilka porad: zorganizuj sobie kartkę i… lusterko. Zaintrygowaliśmy Cię? I jeszcze jedno – w trakcie rozwiązywania zagadek, rób notatki. Będą pomocne, jeśli w trakcie gry postanowisz zrobić sobie przerwę i wrócić do niej później. Trzymamy kciuki!

· #edukatywni

Wykorzystaj pobyt w domu produktywnie i weź udział w wyzwaniu #edukatywni! W skrócie chodzi o to, by dzielić się swoją wiedzą z jednego z przedmiotów szkolnych. Udowodnij, że potrafisz odnaleźć się w trudnych warunkach i tworzyć edukację na miarę XXI wieku. Jesteśmy pewni, że potrafisz! Stąd to wyzwanie. Szczegóły znajdziesz na www.grarantanna.pl.

UWAGA! Jeśli jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej, możesz dołączyć do wyzwania i wygrać jedną z trzech super nagród: laptopa gamingowego, smartfona lub aparat. Jedyne co musisz zrobić, to dołączyć do grupy #edukatywni na Facebooku i wykonywać zadania.

W skrócie chodzi o to, by dzielić się swoją wiedzą z jednego z przedmiotów szkolnych. Szczegóły znajdziesz na www.grarantanna.pl.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here