Kultura chodzi w kapciach, czyli RCK nawołuje do pozostania w domu

0
Raciborskie Centrum Kultury
Fot. Raciborskie Centrum Kultury

Na Facebooku Raciborskiego Centrum Kultury i stronie rck.com.pl udostępniane są propozycje muzyczne, literackie, filmowe, teatralne, plastyczne i wiele, wiele innych.

Pod hasłem #zarażamyKULTURĄ każdego dnia Raciborskie Centrum Kultury proponuje codzienną dawkę kultury w pigułce. Wszystko rozgrywa się na www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury i stronie www.rck.com.pl. To tutaj udostępniane są propozycje muzyczne, literackie, filmowe, teatralne, plastyczne (i wiele, wiele innych).

- reklama -

– W naszym Nadzwyczajnym Klubie Płytowym poznaliśmy już utwory zespołów takich jak Derek and The Dominos, CREAM i The Doors – relacjonuje RCK.
www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/359-klub–plytowy.html

RCK pokazało również, co można zrobić w domu z pociechami: od wieczorynki z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego przez tworzenie witraży po zabawy z masami plastycznymi DIY. – Nie ograniczaliśmy się w niczym – kuchnia też była nasza! A tyle jeszcze do zrobienia! – zachęcają instruktorzy.
www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/361-z-dziecmi-w-domu.html

– W kąciku teatralnym odpowiedzieliśmy na pytania „po co jest teatr?” i „dlaczego warto odwiedzić Gardzienice?”, wkrótce zaproponujemy jedną z najsłynniejszych tragedii Szekspira i to w Teatrze Telewizji – mówią pracownicy RCK.
www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/362-taeatralnie-.html

Kino Przemko poleciło pierwszą część filmów godnych uwagi: „Lautrec” w reżyserii Rogera Planchona, „Zimną Wojnę” Pawła Pawlikowskiego oraz „Parasite” Bong Joon-ho.
www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/363-kino-przemko-poleca.html

Wraz ze „Śmieciowym ZRÓB TO SAM” można było przygotować świecę wyglądającą i pachnącą jak aromatyczne latte o poranku, a maleńkimi kroczkami, zbliżając się do Świąt Wielkiej Nocy, pojawi jeszcze trochę inspiracji np. na królikowo-zajączkowe ozdoby.
www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/364-smieciowe–quot-zrob-to-sam-quot-.html

Bez ruszania się z kanapy pojawiła się propozycja spaceru po znanych muzeach, a także wspomnienie lata – czyli przedstawienie RCK „Zaklęty Łabędź”.
www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/365-z-kanapy.html

Do czytania – Almanach Prowincjonalny nie bez przyczyny polecił dzieło kolumbijskiego Noblisty Gabriela Garcii Marqueza: „Miłość w czasach zarazy”.
www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/366-ap-proponuje.html

– To jeszcze nic! Dotarliśmy do raciborskiego młodego pokolenia muzyków: echø’, Alge’aters i No Smiley ! Ich trzeba po prostu posłuchać! – zaprasza RCK.
www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/367-rock-up-i-nie-tylko.html

– Przekroczyliśmy granice! Wybraliśmy się w muzyczną podróż, do bliskiego regionu morawsko-śląskiego, skąd pochodzi młody pianista, kompozytor, aranżer Tomáš Kačo. Wysłuchaliśmy jego koncertu z Los Angeles – „na żywo” – relacjonuje centrum kultury.
www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/368-z-pogranicza.html

– Nie zapomnieliśmy też o grupach działających przy naszym Centrum Kultury. Mają one mnóstwo pomysłów na to jak „nie wyjść z formy”… i z domu! To tylko garstka naszych pomysłów na „kulturę w kapciach” – czyli taką bez wychodzenia z domu! Chcecie więcej? Zapraszamy na nasze strony! Śledźcie nas i przekonajcie się ile jeszcze ciekawych rzeczy możecie odkryć. Wciąż jesteśmy do waszej dyspozycji pod numerem telefonu 32 412 32 40 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00–15:00 – informuje RCK.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here