Pogrzeb ks. Piotra Pawlukiewicza będzie transmitowany online

0
Ks. Piotr Pawlukiewicz
Ks. Piotr Pawlukiewicz. Fot. Youtube

Msza będzie transmitowana o godz. 11:00. Przewodniczył jej będzie kard. Kazimierz Nycz.

21 marca w wieku 59 lat zmarł ks. prałat Piotr Pawlukiewicz. Był znanym i cenionym duszpasterzem, kaznodzieją i rekolekcjonistą, autorem wielu książek i audiobooków o tematyce religijnej. Był doktorem teologii pastoralnej, kanonikiem gremialnym Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej. Od lat cierpiał na chorobę Parkinsona. – Jego kazania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodzieży. Nagrania z jego konferencji są jednymi z najchętniej oglądanych inicjatyw kościelnych na YouTube. Był związany z warszawskim kościołem św. Anny – wspomina portal deon.pl.

- reklama -

Pogrzeb ks. Piotra Pawlukiewicza odbędzie się dziś, 25 marca, z udziałem maksymalnie pięciu osób z najbliższej rodziny. Msza o godz. 11:00 będzie transmitowana. Przewodniczył jej będzie kard. Kazimierz Nycz.

– Udało nam się zapewnić transmisję, która nie wymaga dodatkowej obsługi technicznej znajdującej się w świątyni. Przeprowadzimy zatem transmisję z mszy św. pogrzebowej o godz. 11:00. Sygnał dodatkowo udostępnimy stacjom telewizyjnym – powiedział ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Archidiecezji Warszawskiej.

Transmisja mszy św. będzie udostępniona na stronie archwwa.pl/wydarzenia/pogrzeb-ks-piotra-pawlukiewicza-cmentarz-powazkowski-2/

Ks. Piotr Pawlukiewicz zostanie pochowany na Cmentarzu Powązkowskim, w grobowcu kapłanów Archidiecezji Warszawskiej. W pierwszą niedzielę po ustaniu epidemii w Kościele św. Anny odbędzie się msza św. pożegnalna, w której będą mogli wziąć udział wszyscy chętni.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here