Środki ochrony sanitarnej trafiły do raciborskich policjantów

0
zaopatrzenie (3)

Uzupełnienie zestawami środków ochronnych trafia na bieżąco do mundurowych, którzy podczas służby wykonują czynności związane z koronawirusem. Jako pierwsi środki ochrony sanitarnej i indywidualnej otrzymali mundurowi z prewencji, drogówki i dzielnicowi.

W piątek raciborscy policjanci otrzymali kolejny przydział środków ochrony sanitarnej. Przedstawiciel raciborskiej policji odebrał artykuły z Wydziału Zaopatrzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Raciborscy dzielnicowy od wielu dni kontrolują miejsca przebywania osób objętych kwarantanną i sprawdzają czy są respektowane nowe przepisy przez te osoby. Sprawdzenie odbywa się bez bezpośredniego kontaktu, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno policjantom, jak i osobom objętych kwarantanną. Stróże prawa pytają, czy jest potrzebna pomoc lub wsparcie. W razie takiego zgłoszenia od osoby objętej kwarantanną taką informacje przekazują do odpowiednich instytucji.

- reklama -

Policjanci wspierają także funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej i wspólnie dbają o bezpieczeństwo na przejściach granicznych w powiecie raciborskim. Wykonują szereg zadań związanych z epidemią koronawirusa, dlatego wskazane jest stosowanie przez nich specjalnych środków ochrony. Mundurowi zostali wyposażeni w środki ochrony sanitarnej i indywidualnej takie jak: płyny oraz chusteczki dezynfekujące ręce i powierzchnie, środki myjące, rękawiczki nitrylowe, maski filtracyjne, termometry bezdotykowe, kombinezony, ochraniacze na obuwie, okulary ochronne, worki na odpady medyczne. Asortyment ten wraz z jego zużyciem jest na bieżąco uzupełniany w trosce o życie i zdrowie policjantów oraz mieszkańców powiatu raciborskiego.

/źródło: KMP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here