Zostań w domu… z raciborską biblioteką

MiPBP w Raciborzu
MiPBP w Raciborzu

Zgodnie z decyzją rządu, wszystkie filie i oddziały Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu nadal są nieczynne. Czy czytelnicy powinni obawiać się kar za przetrzymane zbiory? Co z zamówieniami i rezerwacjami? I dlaczego warto zostać w domu z biblioteką?

Od 12 marca wszystkie filie i oddziały Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu są nieczynne. Czytelnicy dopytują, co z terminem zwrotu wypożyczonych książek, filmów, gier planszowych i innych zbiorów? – Prosimy nie obawiać się kar! Terminy zwrotu wszystkich zbiorów przypadające na okres zamknięcia oraz terminy ważności zamówień i rezerwacji we wszystkich filiach zostały przesunięte aż do 10 maja – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

- reklama -

Mimo tego, że biblioteka jest zamknięta, bibliotekarze pozostają w stałym kontakcie ze swoimi czytelnikami. Codziennie na fanpage biblioteki – www.facebook.com/biblrac – zamieszczane są ciekawe artykuły ze świata literatury, konkursy i quizy z nagrodami, nagrania z bajkami dla najmłodszych czy propozycje prostych zajęć plastycznych. Swoje fanpage utworzyły także niektóre oddziały i filie biblioteczne: Eureka – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży: www.facebook.com/eurekaraciborz, biblioteka na Ostrogu: www.facebook.com/f2ostrog oraz biblioteka przy ul. Żorskiej: www.facebook.com/f8zorska.

Również niektóre z zaplanowanych wydarzeń przenoszą się do Internetu! Już wkrótce za pośrednictwem Facebooka najmłodsi czytelnicy będą się mogli spotkać w Klubie Malucha, a rodzice wziąć udział w warsztatach „Małe skrzydła – jak wychować szczęśliwego i uważnego człowieka”, które poprowadzi Patrycja Chomiczewska.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here