KGW z Czyżowic zachęciło innych do szycia maseczek

maska
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik

Wraz z paniami z Czyżowic w akcję szycia maseczek błyskawicznie zaczęło angażować się coraz więcej pań z innych sołectw.

Pomysł szycia maseczek ochronnych zapoczątkowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Czyżowicach.  Szybko zareagowały na potrzeby pobliskich instytucji w związku z zagrożeniem szybko rozwijającej się pandemii koronawirusa. Dla bezpieczeństwa maseczki są szyte w zaciszu domowym z bawełny lub płótna wypełnionym flizeliną. Można je prać i dezynfekować. Wraz z paniami z Czyżowic w akcję szycia maseczek błyskawicznie zaczęło angażować się coraz więcej pań z innych sołectw.

- reklama -

Lokalna akcja z Czyżowic przerodziła się w duże przedsięwzięcie obejmujące Gminę Gorzyce i Powiat Wodzisławski. Maseczki są przekazane instytucjom w Gminie Gorzyce i Powiecie Wodzisławskim oraz Wojewodzie Śląskiemu za pośrednictwem Pani Senator Ewy Gawędy, która wspiera akcję. – Dziękujemy inicjatorom akcji Magdalenie Sieńko i Danielowi Kuraszowi, a także koordynatorom akcji w poszczególnych rejonach: Monice Zając, Dominice Burkiewicz-Dzumyk, Monice Jokiel, Annie Skoczeń, Lucynie Gajdzie. Dziękujemy także wszystkim krojącym, tnącym, zszywającym, dowożącym, rozwożącym i dostarczającym. Jesteście wielcy! O wielkim sercu! Dziękujemy także wszystkim, którzy przekazali nam materiały lub środki finansowe na zakup potrzebnych materiałów – mówią przedstawiciele Gminnego Centrum Kultury w Gorzycach.

Do tej pory powstało 1500 sztuk maseczek. – Szyjemy dalej – zapewniają inicjatorzy.

/materiał nadesłany oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here