Koronawirus na Śląsku. 113 potwierdzonych zakażeń

0
koronawirus
Zdjęcie poglądowe. Fot. Freepik

Mężczyzna z powiatu gliwickiego, w sile wieku, od grudnia przebywał na zwolnieniu lekarskim i nie miał kontaktu z osobami z zagranicy. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia mężczyzny.

Kontakt z osobą z Austrii był przyczyną zakażenia koronawirusem starszego mężczyzny, który przebywa w izolatce w szpitalu w Katowicach. Mężczyzna ma choroby współistniejące i jest w średnim stanie.

- reklama -

Do szpitala w Chorzowie przewieziony zostanie mężczyzna z powiatu gliwickiego w sile wieku. Mieszkaniec od grudnia przebywał na zwolnieniu lekarskim i nie miał kontaktu z osobami z zagranicy. Gdy wystąpiły dokuczliwe objawy zakażenia, zgłosił się do sanepidu, ten zaś skierował go na oddział zakaźny w Chorzowie. Pobrane próbki wykazały obecność groźnego wirusa. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia mężczyzny.

W dobrym stanie jest młoda kobieta z powiatu lublinieckiego, która miała kontakt z osobą zakażoną. Próbki pobrane od dwóch osób w sile wieku z jej najbliższego otoczenia również wykazały obecność koronawirusa w organizmie. Po konsultacji z lekarzem chorób zakaźnych mieszkańcy pozostaną w izolacji domowej.

W dobrym stanie jest mężczyzna w średnim wieku, który zakaził się w miejscu pracy. Mieszkaniec powiatu cieszyńskiego przebywa w izolacji domowej.

W dobrym stanie zdrowia jest pięć kolejnych mieszkanek również z powiatu cieszyńskiego. Wszystkie zakaziły się w swoim miejscu pracy.

Czytaj także: Pierwsi wyleczeni pacjenci na Śląsku opuścili szpitale

Sytuacja w Polsce

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1085/15 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). W szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. W szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19.

/Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, MZ, oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here