Areszt dla sprawcy wypadku w Rybniku

0
Rybnik
Mieszkaniec powiatu gliwickiego usłyszał już zarzuty spowodowanie wypadku drogowego, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanej.

Na wniosek śledczych i prokuratora, rybnicki sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące mężczyznę, który we wtorek doprowadził do wypadku drogowego w Rybniku

Do zdarzenia doszło 24 marca. Jak wstępnie ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, kierujący volkswagenem, 38-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego, jechał w kierunku Rybnika. Podczas wyprzedzania zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z mazdą, którą kierowała 33-letnia mieszkanka powiatu raciborskiego. Kobieta została ciężko ranna i z miejsca wypadku została przetransportowana do WSS nr 3 w Rybniku. O sprawie pisaliśmy tutaj: Czołowe zderzenie w Rybniku. Sprawca uciekł z miejsca wypadku

- reklama -

Mężczyzna uciekł pieszo z miejsca wypadku. Został zatrzymany przez policjantów na ulicy Brzozowej. 38-latek odmówił badania na alkomacie, w związku z czym pobrano mu krew. Wyniki badań dadzą odpowiedź na to czy w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Mieszkaniec powiatu gliwickiego usłyszał już zarzuty spowodowanie wypadku drogowego, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanej. Na wniosek śledczych i prokuratora, rybnicki sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu 38-latka na okres 3 miesięcy. Śledczy nadal ustalają szczegółowe okoliczności tego wypadku. Za popełnione przestępstwa mieszkańcowi powiatu gliwickiego grozi kara nawet 12 lat więzienia.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here