Koronawirus na Śląsku. Cztery nowe potwierdzone przypadki

0
Koronawirus kwarantanna
Fot. Pixabay

Dziś potwierdzono kolejne cztery zakażenia koronawirusem na Śląsku. Łącznie w naszym województwie liczba zarażonych wynosi 131. 2 osoby zmarły, 4 wyzdrowiały i opuściły szpitale.

W szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest starszy mężczyzna z powiatu myszkowskiego. Stan jego zdrowia lekarze określają jako średni. Mieszkaniec zakaził się od osoby chorej z najbliższego otoczenia.

- reklama -

Po konsultacji z lekarzem chorób zakaźnych chorzowskiego szpitala w swoim domu może leczyć się mieszkaniec w sile wieku z powiatu tarnogórskiego. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia wirusem.

Z wyraźnymi objawami do szpitala w Częstochowie trafiła kobieta w sile wieku. Z kolei dzięki dobremu stanowi zdrowia i bez dokuczliwych objawów koronawirusa w izolacji domowej pozostał mężczyzna – oboje mieli kontakt z osobą zakażoną.

Sytuacja w kraju

W Polsce potwierdzono dziś rano 23 nowe przypadki zakażenia. Dotyczą one 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego. W sumie to 1244 potwierdzone zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce. 16 osób zmarło.

Zobacz także: Koronawirus. Wyzdrowiała czwarta osoba na Śląsku

/źródło: ŚUW, MZ oprac. c/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here