Strzelmy gola białaczce. Pomoc dla kapitana LKS Wojnowice

0
DKMS

Mateusz ma 28 lat i jest kapitanem drużyny LKS Wojnowice. Zachorował na ostrą białaczkę szpikową. Rozpoczął leczenie chemioterapią i czeka na decyzję o przeszczepieniu szpiku. Sprawdź, jak możesz pomóc mu i innym chorym na nowotwory krwi.

Mateusz, mieszkaniec powiatu raciborskiego, ma 28 lat i jest kapitanem drużyny LKS Wojnowice. Niedawno ożenił się i planował powiększenie rodziny. Zachorował jednak na ostrą białaczkę szpikową. Rozpoczął leczenie chemioterapią i czeka na decyzję o przeszczepieniu szpiku. Teraz właśnie toczy walkę w najważniejszym meczu – meczu o życie.

- reklama -

Jego największą pasją jest piłka nożna. Swoją miłość do piłki chciał zaszczepiać w młodszym pokoleniu, dlatego rozpoczął kurs trenerski. W marcu miał zdawać egzamin na trenera. Los jednak pokrzyżował jego plany i kazał mu stanąć do jeszcze trudniejszego egzaminu.

– W tej chwili jeszcze nie wiem, czy będę potrzebował pomocy Dawcy niespokrewnionego. Jednak wiem, że jest wiele osób chorych na białaczkę, którzy tej pomocy potrzebują. Bardzo ciężko jest znaleźć swojego bliźniaka genetycznego, a każda zarejestrowana osoba zwiększa szanse. Uratuj życie! Zarejestruj się! – przekonuje Mateusz.

Rejestracja – to proste

Rejestracja jest bardzo prosta. Wystarczy kliknąć w ten link i zamówić pakiet rejestracyjny do domu. Gdy pakiet przyjdzie pocztą, należy postępować zgodnie z załączoną instrukcją – pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki oraz uzupełnić i podpisać formularz. Pakiet należy odesłać do Fundacji DKMS. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna, a pakiet wystarczy wrzucić do skrzynki pocztowej wykorzystując kopertę zwrotną.

/DKMS oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here