Trwa budowa drogi Racibórz – Pszczyna [ZDJĘCIA]

0
raciborz pszczyna
Budowa drogi Racibórz – Pszczyna, okolice ul. Rudzkiej

Rybnicki odcinek Drogi Regionalnej Racibórz – Pszczyna zostanie otwarty prawdopodobnie już w drugiej połowie kwietnia.

Trwają procedury odbiorowe rybnickiego odcinka Drogi Regionalnej Racibórz – Pszczyna. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z naszymi oczekiwaniami, w połowie przyszłego tygodnia będzie można zgłosić ostateczne zakończenie robót budowlanych. Po upływie 14 dni, kiedy to uprawomocnią się wszystkie decyzje administracyjne, droga zostanie dopuszczona do ruchu – zapowiada Jacek Hawel, naczelnik Wydziału Dróg UM Rybnik.

- reklama -

W Raciborzu trwa budowa. W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa droga klasy głównej ruchu przyspieszonego o łącznej długości 7,8 km. Na odcinku od Rudnika do węzła z ul. Gliwicką (DW 919) droga będzie jednojezdniowa, a na odcinku od ul. Gliwickiej do Rybnickiej będą dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Ponadto wykonawca zbuduje nowy most nad rzeką Odrą o długości ok. 400 m oraz wiadukt nad linią kolejową relacji Chałupki – Kędzierzyn–Koźle.

Budowa raciborskiego odcinka Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna pochłonie 296 106 050 zł, z czego 146 mln pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej. Łączna wartość projektu to 433 700 000 zł. Droga ma zostać oddana do użytku w lutym 2022 r.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here