RCK: Ciągle w kapciach i na kanapie

RCK: Ciągle w kapciach i na kanapie
RCK: Ciągle w kapciach i na kanapie

Minął kolejny tydzień akcji #zarażamyKULTURĄ z Raciborskim Centrum Kultury.

Na stronie internetowej: www.rck.com.pl oraz na www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury można znaleźć wszystkie materiały, którymi RCK dzieliło się z internautami w zeszłym tygodniu.

- reklama -

Nadzwyczajny Klub Płytowy wzbogacił się o kolejne muzyczne wspomnienia. Do kolekcji dołączył utwór „In The Wake Of Poseidon” zespołu King Crimson. W niedzielę 29 marca doszły do nas smutne wieści o śmierci Krzysztofa Pendereckiego. RCK przypomniało jego utwór „Polymorphia na 48 instrumentów smyczkowych”.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/359-klub–plytowy.html

– Jak ostatnio znalazły się u nas ponownie pomysły na kreatywną zabawę z dziećmi! W internetowym kąciku „Z dziećmi w domu” pokazaliśmy, jak zrobić mandalę, mozaikowe wazoniki oraz jajo wielkanocne! Zapoznaliśmy was z haftem diamentowym oraz z pomysłami, co można zrobić z rolkami po papierze toaletowym. Nie mogło zabraknąć również malarstwa w wykonaniu najmłodszych – relacjonuje RCK.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/361-z-dziecmi-w-domu.html

Teatralnie z Szekspirem! RCK poleciło „Hamleta” w Teatrze Telewizji z udziałem raciborzanki Magdaleny Grąziowskiej. 27 marca obchodzono Międzynarodowy Dzień Teatru.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/362-taeatralnie-.html

rck

Pojawiły się pierwsze oznaki Wielkanocy! W cyklu Śmieciowe „Zrób to sam” znalazły się obiecane zajączki z serwetki. Już najwyższy czas na przygotowywanie ozdób świątecznych – w tym tygodniu nadejdą nowe inspiracje.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/364-smieciowe–quot-zrob-to-sam-quot-.html

Na kanapie można zwiedzić cały świat! A to wszystko dzięki linkowi, pod którym znajduje się 60 najpiękniejszych atrakcji turystycznych. RCK zaserwowało również podróż po polskiej kulturze, przypominając o NINATECE, czyli polskiej kulturalnej skarbnicy.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/365-z-kanapy.html

– Przekraczając granice, dotarliśmy do Pragi! Naszym celem jest odkrywanie ciekawych osobowości świata sztuki poza granicami Polski. W czeskiej stolicy znaleźliśmy fotografa Karela Cudlína. Wpadajcie na naszą stronę i poznajcie jego niesamowite prace! – zachęca RCK.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/368-zagranica.html

A co słychać u grup RCK? Wariactwa taneczne, malarskie oraz… szydełkowe.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/369-co-slychac-u-naszych-grup.html

– Zapraszamy do odwiedzania naszych stron – www.rck.com.pl oraz www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury! Rozpoczął się kolejny tydzień, więc tym bardziej zachęcamy do odkrywania kultury na nowo! I pamiętajcie – zostańcie w domu! Jesteśmy do Waszej dyspozycji pod numerem telefonu 32 412 32 40 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00–15:00.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj