Wybory prezydenckie tylko korespondencyjnie? Najnowsze informacje

Wybory parlamentarne 2019
Fot. freepik

Wybory prezydenckie zaplanowano na 10 maja. W obliczu pandemii koronawirusa pojawia się coraz więcej głosów, mówiących o tym, że termin powinien zostać przesunięty. Tymczasem PiS planuje przeprowadzenie wyborów wyłącznie w sposób korespondencyjny.

Wicepremier Jacek Sasin był dziś gościem RMF FM, gdzie powiedział, że nie ma możliwości przesunięcia wyborów. – Nie można wprowadzić stanu wyjątkowego, tylko po to, żeby przesunąć wybory – nie ma takiej możliwości. Te obostrzenia, które zostały wprowadzone są na podstawie ustawy o zwalczaniu epidemii. I one są całkowicie wystarczające – mówił na antenie RM FM.

- reklama -

– On zakłada, żeby przeprowadzić wybory równolegle i korespondencyjnie i w sposób tradycyjny – mówił Jacek Sasin na temat projektu zmian w Kodeksie wyborczym autorstwa PiS. – Zastanawiamy się, czy nie przyjąć modelu niemieckiego, gdzie wybory lokalne były przeprowadzone w sposób wyłącznie korespondencyjny, co umożliwia zapewnienie bezpieczeństwa organizujących te wybory – mówił dziś rano na antenie RMF FM Jacek Sasin.

PiS już podjęło decyzję o wprowadzeniu zmian, które pozwolą na przeprowadzenie wyborów korespondencyjnie – podaje RMF FM. Taka decyzja miała zapaść podczas wczorajszej narady kierownictwa PiS. W tej formie wyborów lokale wyborcze byłyby zamknięte.

/źródło RMF FM oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj