„Szkoła z TVP” w ogniu krytyki. Telewizja odpowiada

tvp

Szkoła z TVP to nowy cykl, którego celem jest pomoc w obliczu pandemii koronawirusa. W ramach akcji na antenach TVP są emitowane materiały dostosowane do podstawy programowej szkół podstawowych.

„Szkoła z TVP” to nowa propozycja TVP i MEN. Cykl ma być wzbogaceniem oferty edukacyjnej Telewizji Polskiej, skierowanej do nauczycieli, dyrektorów, uczniów i rodziców. W ramach akcji na antenach TVP są emitowane materiały dostosowane do podstawy programowej szkół podstawowych.

- reklama -

Nowy cykl TVP wywołał spore kontrowersje. W sieci pojawia się coraz więcej głosów o błędach merytorycznych w programie czy słabej realizacji. Powodem do licznych żartów stały się m.in. definicja liczb parzystych z lekcji matematyki czy wypowiedź nauczycielki o ołowiu występującym na stacjach benzynowych. W sieci krążą liczne filmy z fragmentami programu, opatrzone tytułami „kompilacja wpadek”. Na sytuację zareagowało samo TVP, które wydało oświadczenie na stronie Centrum Informacji TVP.

Oświadczenie Telewizji Polskiej S.A.

Poniżanie i dyskredytowanie nauczycieli, którzy realizując swoją misję zdecydowali się zaangażować w projekt edukacyjny, którego celem jest zapewnienie ciągłości nauczania świadczy o niedostrzeganiu powagi sytuacji i wyzwań, które stoją przed naszym społeczeństwem w tej trudnej chwili. Pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień uczący nasze dzieci w szkołach publicznych, dziś, kiedy poświęcają się i angażują w przedsięwzięcia służące dobru ogółu stają się obiektem drwin i ataków.

Jeszcze kilka miesięcy temu te same media, które wspierały nauczycieli w walce o lepsze wynagrodzenia, dziś na podstawie jednostkowych pomyłek stygmatyzują ich. Zachowanie to świadczy o niedojrzałości przedstawicieli mediów komercyjnych oraz o braku solidarności ze społeczeństwem.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj