Zarażania kulturą z RCK ciąg dalszy

kurki
Fot. RCK

Każdego dnia na facebookowym profilu Raciborskiego Centrum Kultury – www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury oraz na stronie www.rck.com.pl publikowane są propozycje muzyczne, literackie, filmowe, teatralne, plastyczne i wiele innych.

W Nadzwyczajnym Klubie Płytowym pojawiły się dwa utwory: „Fire and Water” grupy Free oraz „Babe I’m Gonna Leave You” od Led Zeppelin.
https://www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/359-klub–plytowy.html

- reklama -

– „Z dziećmi w domu” robiliśmy jaja i kury! Ale nie byle jakie, bo z masy solnej. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu, jak spędzić z dzieckiem czas, a przy okazji stworzyć wielkanocne dekoracje, to ten post jest dla was! Oprócz tego poleciliśmy dobrą muzykę dla dzieci oraz animacje Studia Ghibli – relacjonuje RCK.
https://www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/361-z-dziecmi-w-domu.html

Było również teatralno-tanecznie. A to za sprawą Piny Bausch, niemieckiej tancerki i choreografki związanej z Tanztheater Wuppertal. Tekst o tej niezwykłej postaci do poczytania na stronie:
https://www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/362-taeatralnie-.html

Kino Przemko poleciło rumuński film „Sieranevada” w reżyserii Cristi Puiu.
https://www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/363-kino-przemko-poleca.html

Śmieciowe „Zrób to sam” znów nie zawiodło! Tym razem uczestników zainspirowały filmiki, na których pokazano, jak zrobić koronkowe jajko oraz wielkanocną girlandę. Dekoracje wielkanocne – gotowe!
https://www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/364-smieciowe–quot-zrob-to-sam-quot-.html

koronkowe jajko

– Z kanapy zwiedziliśmy wirtualną pracownię finlandzkiej pisarki i artystki Tove Jansson, którą na pewno każdy zna jako autorkę książek o Muminkach. Poleciliśmy również książki jej autorstwa dla starszych czytelników. A na deser – zwiedzanie naszego raciborskiego Zamku Piastowskiego. Kto nie widział i nie był, ten trąba! – relacjonuje RCK.
https://www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/365-z-kanapy.html

Almanach Prowincjonalny zaprosił do lektury tomiku poezji „Raport z oblężonego miasta” Zbigniewa Herberta.
https://www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/366-ap-proponuje.html

30 marca obchodzono urodziny Francisco Goi oraz Vincenta van Gogha. Z tej okazji RCK poleciło filmy opowiadające o ich życiu oraz zamieściło linki muzeów, w których wirtualnie można podziwiać ich dzieła.
https://www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/368-zagranica.html

– A co słychać u naszych grup? Zebrało się nam oraz Zespołowi Pieśni i Tańca Strzecha na wspomnienia. 8 marca ZPiT Strzecha wystąpił na obchodach 82. Rocznicy Podpisania Prawd Polaków Spod Znaku Rodła we Wrocławiu. Wtedy też powstał krótki filmik z przygotowań, który można obejrzeć na Youtube. Znajdziecie tam również wiele innych materiałów, którymi podzieliła się nasza folklorystyczna duma! – informuje RCK.
https://www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/369-co-slychac-u-naszych-grup.html

– Jeśli jeszcze nie nadrobiliście postów z ostatnich tygodni, to teraz macie idealną okazję. Przed nami święta i dużo czasu na kulturę. Jeszcze do środy postaramy się przynieść trochę kulturalnych inspiracji do waszych domów, a już teraz życzymy wam spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych – mówią pracownicy RCK.

kura

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj