Zajęcia zdalne w raciborskim MDK [ZDJĘCIA]

0
Zajęcia zdalne w raciborskim MDK
Zajęcia zdalne w raciborskim MDK

– Nasze zajęcia są odskocznią od trudnej sytuacji, w której wszyscy się teraz znaleźliśmy. Cieszymy się, że tylu z naszych wychowanków uczestniczy w nich z nami, bo jak wiemy – jest to nie lada wyzwanie – podkreśla MDK.

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich wychowanków, jeszcze przed oficjalnymi wytycznymi MEN postanowił wprowadzić zajęcia w formie wirtualnej. – Nasze zajęcia są odskocznią od trudnej sytuacji, w której wszyscy się teraz znaleźliśmy. Cieszymy się, że tylu z naszych wychowanków uczestniczy w nich z nami, bo jak wiemy – jest to nie lada wyzwanie – podkreśla MDK.

- reklama -

Zajęcia plastyczne, modelarskie i rękodzielnicze polegają na kontaktowaniu się przez komunikatory – nauczyciela z wychowankami lub ich rodzicami – i podsyłaniu ciekawych propozycji działań plastycznych. Efekty tej pracy są później publikowane na profilu MDK na Facebooku i stronie internetowej, a także ostatnio – na oknach placówki. Zajęcia wokalne i taneczne również mają ciekawą formę. Nauczyciele spotykają się ze swoimi podopiecznymi live i razem z nimi śpiewają lub tańczą. Tancerze również kręcą krótkie filmy, które dokumentują ich postępy w nauce tańca. Podopieczni zajęć teatralnych, będący oczywiście w stałym kontakcie z nauczycielem, przesyłają filmy z efektami swojej pracy – recytacje, małe formy teatralne czy scenki, w które angażują również swoich rodziców. Jednocześnie w placówce redagowana jest gazetka eMDeK, w której można znaleźć zarówno artykuły, jak i porady na ten trudny dla nas czas.

Ponadto wychowankowie MDK włączyli się już w trzy akcje społeczne:
– #JesteśmyZWami – wspólna akcja z Lilu Play, My Party Shop i Paper Mint, podczas której dzieci i młodzież z całego miasta (a także z zagranicy) malowali obrazki dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych pracujących w szpitalu zakaźnym w Raciborzu, aby im podziękować i wyrazić szacunek za ich pracę i poświęcenie. Wysłane prace opublikowane zostały na stronach internetowych, a także wydrukowane, spakowane i wysłane do szpitala.
– Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa – jak co roku wychowankowieplacówki włączyli się w akcję i wysyłali swoje zdjęcia w kolorowych skarpetach.
– Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – na zaproszenie Stowarzyszenia Spectrum nasi wychowankowie włączyli się w akcję „Bądź niebieski” w ten dzień – fotografie również do obejrzenia na stronach.

fot. MDK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here