Żołnierze 13. ŚBOT pomagają mieszkańcom województwa śląskiego

13. ŚBOT
13. ŚBOT

„Terytorialsi” przy współpracy z miejskimi ośrodkami pomocy społecznej pomogli już ponad dwóm tysiącom mieszkańców województwa śląskiego.

Blisko 7 ton żywności rozwieźli do tej pory żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej do osób potrzebujących wsparcia w czasie pandemii koronawirusa. W sumie „terytorialsi” przy współpracy z miejskimi ośrodkami pomocy społecznej pomogli już ponad dwóm tysiącom mieszkańców województwa śląskiego. Każdego dnia pomagają kolejnym. Pomoc realizowana jest w ramach akcji Wojsk Obrony Terytorialnej „Odporna Wiosna”. Jej celem jest wsparcie osób starszych, rodzin personelu medycznego, a także osób które są w kwarantannie.

- reklama -

– Tylko w tym tygodniu dostarczą paczki z żywnością do ponad tysiąca domów – podkreśla koordynator akcji „Odporna Wiosna” z ramienia 13. ŚBOT Daria Czarnecka. – Biorąc pod uwagę liczbę wniosków ośrodków pomocy społecznej, które zwracają się o pomoc w dystrybucji żywności, nasza praca jest realnym wkładem w zatrzymanie emisji wirusa Covid 19 – powiedziała Czarnecka.

– Zostawiamy w domu rodzinę, dzieci. Wiadomo, że myślimy o nich, martwimy się, ale to jest nasza służba, po to zostaliśmy terytorialsami, bo jest w nas ta duża chęć pomagania innym. – przyznaje szer. Iwona Miechowicz.

Osoby potrzebujące wsparcia w czasie pandemii powinny zgłaszać się do MOPS-u działającego na danym terenie.

Żołnierze 13 ŚBOT wspierają także magazyny Agencji Rezerw Materiałowych, pomagając między innymi w transporcie i załadunku środków ochrony osobistej. Od dwóch tygodni wspierają także policję podczas kontroli osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie, a od ubiegłego tygodnia w związku z wprowadzeniem nowych ograniczeń, które mają wyhamować pandemię, żołnierze WOT otrzymali kolejne zadania. Wraz z funkcjonariuszami policji patrolują miasta i pilnują czy przestrzegane jest wprowadzone Rozporządzenie. Chodzi przede wszystkim o zakaz zgromadzeń, niewchodzenie na tereny parków, placów zabaw, bulwarów czy zakaz wychodzenia z domu osób niepełnoletnich bez towarzystwa osoby dorosłej.

fot. 13. ŚBOT
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj