2 promile alkoholu we krwi. Pił w samochodzie jadąc z pracy

Wypadek Rybnik
Kierowca osobówki był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący volkswagenem, który stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Okazało się również, że mieszkaniec powiatu rybnickiego wracając z nocnej zmiany pił alkohol w samochodzie.

Dzisiaj (10.04) o godzinie 7.00 policjanci z rybnickiej drogówki otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Raciborskiej w Raszczycach. – 37-letni kierujący volkswagenem polo jadąc w kierunku Adamowic utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało, kierowca osobówki był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje rybnicka policja. Mundurowi ustalili, że oprócz promili, mężczyzna miał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Okazało się również, że mieszkaniec powiatu rybnickiego wracając z nocnej zmiany pił alkohol w samochodzie. Na miejscu obecna była także załoga pogotowia ratunkowego, która przewiozła mężczyznę na badania. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi mu kara nawet 2 lat więzienia.

- reklama -

/źródło: KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj