Rusza budowa ronda obok Mechanika. Od 15.04 objazdy – zamknięta ul. Bosacka i Zamkowa

Mechanik rondo
Zadanie obejmuje budowę skrzyżowania typu rondo turbinowe w miejsce istniejącego skrzyżowania skanalizowanego z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu DW935 z DW919. Fot. UM Racibórz

W związku z przebudową drogi wojewódzkiej 935 15 kwietnia zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej, Bosackiej i Zamkowej w Raciborzu.

15 kwietnia zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej, Bosackiej i Zamkowej w Raciborzu. Ma to związek z przebudową drogi wojewódzkiej nr 935.

- reklama -

Pierwszy etap będzie polegać na zamknięciu dwóch pasów ul. Armii Krajowej w kierunku do centrum miasta i wprowadzeniu ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną. Obowiązywać będzie zakaz skrętu w ulicę Bosacką oraz w ul. Zamkową. Ulica Zamkowa na całym swoim przebiegu od ul. Morawskiej będzie ulicą dwukierunkową.

Ul. Bosacka pozostanie zamknięta na odcinku od komendy policji do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. Zamknięty będzie również wlot ul. Jana do Bosackiej.

Etap drugi tymczasowej organizacji ruchu zostanie wprowadzony po wykonaniu części tarczy ronda od strony ul. Zamkowej.

Zamknięta zostanie jezdnia ul. Armii Krajowej w kierunku do Markowic, a ruch odbywać się będzie w dwóch kierunkach po nowo wybudowanej części tarczy ronda.

Nadal nie będzie możliwości skrętu w ul. Bosacką natomiast na ul. Zamkowej zostanie przywrócony dotychczasowy ruch jednokierunkowy.

PRZEBUDOWA SKRZYŻOWANIA DW 935 Z DW 919 W RACIBORZU
Koszt: 11 590 932 zł

Zadanie obejmuje:
– budowę skrzyżowania typu rondo turbinowe w miejsce istniejącego skrzyżowania skanalizowanego z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu DW935 z DW919
– przebudowę drogi wojewódzkiej nr 935 na odcinku od mostu nad Odrą (bez obiektu inżynierskiego) tj. od km ~1+145 do km ~1+532)
– przebudowę wlotów pozostałych dróg krzyżujących się z drogą wojewódzką nr 935 tj. ulicy Zamkowej i ulicy Armii Krajowej (DW919) w zakresie niezbędnym do poprawnego dowiązania do stanu istniejącego
– budowę/przebudowę chodników i ścieżek rowerowych oraz ciągów pieszorowerowych
– budowę oświetlenia ulicznego
– budowę/przebudowę zatok przystankowych, z rezerwą miejsca na lokalizację wiat przystankowych
– budowę/przebudowę elementów systemu odwodnienia powierzchniowego
– instalację urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego
– rozbiórkę elementów dróg i ulic
– rekultywację terenów po wykonanych rozbiórkach istniejących odcinków dróg i innych  urządzeń infrastruktury technicznej

PRZEBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 935
Koszt: 91 918 905 zł

Zadanie obejmuje:
– wykonanie nawierzchni drogi wojewódzkiej klasy G wraz z podbudową i urządzenia bezpieczeństwa ruchu (oznakowanie, sygnalizacje świetlne, oświetlenie, bariery ochronne i balustrady)
– przebudowę skrzyżowań z drogami
– budowę/przebudowę chodników i ścieżek rowerowych oraz ciągów pieszo – rowerowych
– ujednolicenie poboczy
– budowę zatok przystankowych,
– budowę zatok kontroli pojazdów,
– budowę dodatkowych pasów ruchu do relacji skrętnych

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj