150 tys. zł dla wodzisławskiego szpitala od Fundacji TVN

Fot. PPZOZ

Fundacja wpłaciła na konto szpitali w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. 150 tys. zł z przeznaczeniem na walkę z koronawirusem.

– Dzięki staraniom dyrekcji Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. do podmiotów, które wsparły nasze szpitale dołączyła Fundacja TVN „Nie jesteś sam”. Wcześniej PPZOZ wsparły władze powiatu, niektóre gminy, mieszkańcy i przedsiębiorcy oraz Fundacja JSW – informuje starostwo powiatowe.

- reklama -

Fundacja wpłaciła na konto szpitali w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. 150 tys. zł z przeznaczeniem na walkę z koronawirusem. – Nie zapomnieliśmy o małych ośrodkach i małym powiatowym szpitalom przekazaliśmy bardzo dużo pieniędzy – podkreśliła szefowa Fundacji TVN „Nie jesteś sam” Katarzyna Kolenda-Zaleska. Podczas akcji #koncertdlabohaterów w Player.pl dzięki pomocy udało się zebrać prawie pięć milionów złotych. Wsparcie otrzymało już kilkadziesiąt placówek ochrony zdrowia w całym kraju.

Do tej pory z zebranych pieniędzy 3 760 000 zł zostało przekazane na wsparcie walki z koronawirusem w 35 placówkach, m.in. Zabrzu, Pile, Łodzi, Warszawie, Świnoujściu, Szczecinie, Krakowie, Cieszynie i innych miastach (Źródło: https://fundacja.tvn.pl/aktualnosci/ dostęp: 14.4.2020 r.).

– Wcześniej wsparcie dla PPZOZ przekazały władze Powiatu Wodzisławskiego, Fundacja JSW, Miasto Wodzisław Śląski, Miasto Radlin, Miasto Rydułtowy, a także lokalni przedsiębiorcy i osoby prywatne wpłacające środki na konto szpitala lub Caritas Archidiecezji Katowickiej. Za wsparcie Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pomagania naszym szpitalom poprzez wpłaty na konto:
63 1560 0013 2367 2176 2323 0001 z dopiskiem „wsparcie na rzecz walki z koronawirusem – przekazuje Wojciech Raczkowski ze starostwa.

/Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj