Pierwsze maseczki już trafiły do mieszkańców Raciborza

maseczka raciborz
Fot. UM Racibórz

Maseczki, jakie dla mieszkańców dofinansowało Miasto Racibórz, są wykonane z atestowanego materiału. Osłony te są wielokrotnego użytku – można je prać i prasować.

Produkcję 50 tysięcy maseczek dofinansuje Miasto Racibórz – zdecydował prezydent Dariusz Polowy. Koszt materiału pokryje samorząd, zaś za szycie odpowiadają osadzeni pracujący w Przedsiębiorstwie Państwowym RAKON przy Zakładzie Karnym w Raciborzu. Pierwsza partia tych materiałów ochronnych już trafiła do skrzynek pocztowych Raciborzan.

- reklama -

Kolportacją maseczek zajmują się pracownicy Wodociągów Raciborskich. Dostarczają maseczki po godzinach pracy do skrzynek pocztowych, podobnie jak to robią z fakturami za wodę. W przypadku wspólnot mieszkaniowych w procesie dystrybucji maseczek służbom miasta pomagać będą zarządcy wspólnot. Pierwsza partia tych materiałów już wczoraj, 14 kwietnia, została przekazana raciborzanom.

Maseczki są przydzielane pod każdy adres w liczbie odpowiadającej liczbie mieszkańców wymienionych w deklaracji śmieciowej. Ze względu na zalecenia rządu oraz służb sanitarnych aktualnie nie ma możliwości odebrania maseczek osobiście.

– W związku z nadzwyczajną sytuacją w czasie epidemii oraz tym, że samorząd miasta oraz jednostki podległe i Zakład Karny realizują to zadanie ponadprogramowo, prosimy mieszkańców Raciborza o wyrozumiałość i cierpliwość. Miasto Racibórz wykonuje to zadanie jako jedno z pierwszych i nielicznych miast w województwie. Maseczki są wciąż szyte przez osadzonych, wymagają spakowania w foliowe woreczki, a następnie dostarczenia pod wskazane adresy. W najbliższym czasie każdy mieszkaniec Raciborza otrzyma jedną sztukę maseczki do skrzynki pocztowej. – informuje magistrat.

Do czasu otrzymania maseczek z miasta należy dostosować się do nowych obowiązków nałożonych przez rząd i Ministerstwo Zdrowia. Od 16 kwietnia w przestrzeni publicznej obowiązkowo należy nosić osłonę ust i nosa. W tym celu można użyć takich materiałów jak szalik, chusta, maseczki itp.

Maseczki, jakie dla mieszkańców dofinansowało Miasto Racibórz, są wykonane z atestowanego materiału. Osłony te są wielokrotnego użytku – można je prać i prasować. Producent zaleca wypranie oraz wyprasowanie maseczki przed pierwszym użyciem.

Maseczki dla raciborzan to efekt współpracy samorządu miasta z Ministerstwem Sprawiedliwości.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj