Starostwo Powiatowe w Raciborzu pomaga DPS-om

maska rekawiczki mydlo
Zdjęcie poglądowe. Fot. freepik.com

Starostwo Powiatowe w Raciborzu na bieżąco wspiera domy pomocy społecznej z terenu powiatu, przekazując środki dezynfekcyjne i ochrony osobistej.

W odpowiedzi na apel radnego Stanisława Borowika Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, że w ostatnich dniach pomoc otrzymały: DPS Dom św. Notburgi w Raciborzu, DPS Złota Jesień w Raciborzu i DPS Różany Pałac w Krzyżanowicach.

- reklama -

Urząd już kilkakrotnie przekazał poszczególnym placówkom materiały zakupione ze środków własnych oraz te pozyskane z rezerwy materiałowej. Przedwczoraj rozdysponowano kolejną partię – m.in. 2150 szt. masek ochronnych, ok. 3 tys. par rękawic oraz inne środki dezynfekcyjne.

Działalność tych placówek jest na bieżąco monitorowana przez Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Referat Spraw Społecznych tutejszego starostwa.

Ponieważ potrzeby w zakresie zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronowirusa są ogromne, starosta raciborski i podległe mu służby są w stałym kontakcie z placówkami oraz czynią starania mające na celu zabezpieczenie wspomnianych jednostek w odpowiednie środki ochrony osobistej.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj