Wodzisławski szpital pominięty w podziale milionów. Jest apel stowarzyszenia Wodzisław 2.0

Szpital w Wodzisławiu Śląskim
Fot. Powiat Wodzisławski

– W związku z pominięciem szpitala w Wodzisławiu Ślaskim w rozdysponowaniu 123 milionów złotych, kierujemy list otwarty do Pana Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego – piszą przedstawiciele stowarzyszenia Wodzisław 2.0.

Przypomnijmy, 123 mln zł na walkę z koronawirusem w województwie śląskim podzielono między 27 podmiotów medycznych w  regionie. Fundusze trafiły m.in. do Raciborza, Rybnika czy Jastrzębia-Zdroju.  O tym pisaliśmy tutaj: Miliony na walkę z koronawirusem. Ile dostanie szpital w Raciborzu?

- reklama -

Teraz, w związku z pominięciem szpitala w Wodzisławiu Ślaskim, stowarzyszenie Wodzisław 2.0 skierowało list otwarty do Pana Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego. W imieniu stowarzyszenia pod listem podpisali się Prezydent Stowarzyszenia Wodzisław 2.0 Kacper Biernacki i przedstawiciel stowarzyszenia w Radzie Miasta radny Łukasz Chrząszcz.

W liście przedstawiciele stowarzyszenia zwracają uwagę na to, w jakiej sytuacji znajduje się obecnie wodzisławski szpital. – Na mocy specustawy, w połowie marca szpital w Raciborzu został przekształcony w szpital zakaźny. W związku z tym, część pacjentów została ewakuowana do szpitala w Wodzisławiu Śląskim, który przejął pacjentów z obu powiatów: wodzisławskiego i raciborskiego. 31 marca w szpitalu w Wodzisławiu, u pacjenta przewiezionego z Raciborza wykryto koronawirusa. Od tamtej pory lawinowo wzrosła liczba chorych na Covid-19. Zakażenie potwierdzono u 66 osób: 26 pacjentów i 40 osób z personelu. Szpital znalazł się w bardzo trudnej sytuacji kadrowo-finansowej – czytamy w liście.

Autorzy podkreślają, że w pomoc dla szpitala włączyła się cała lokalna społeczność. Ich zdaniem są to cenne inicjatywy, ale niewystarczające dla funkcjonowania tak dużej jednostki.  – Biorąc pod uwagę miliony złotych wsparcia dla szpitali w regionie, 0 zł dla szpitala w Wodzisławiu jest dla mieszkańców niezrozumiałe i zasmucające. Głęboko wierzymy, że Szanowny Pan Marszałek odpowie na apel i wyrazi troskę o mieszkańców Wodzisławia i całego powiatu, którzy płacą przecież podatki zasilające budżet województwa – kończą przedstawiciele stowarzyszenia.

Cała treść listu dostępna na stronie stowarzyszenia.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj