Samorządy powiatu wodzisławskiego sfinansują wymazobusa

Starosta Leszek Bizoń
Starosta Leszek Bizoń podczas wideo-konwentu.

Zapadła decyzja o sfinansowaniu przez lokalne samorządy powiatu wodzisławskiego wymazobusu, czyli specjalnej karetki do pobierania wymazów od mieszkańców.

15 kwietnia z inicjatywy starosty Leszka Bizonia odbył się wideo-konwent miast i gmin powiatu wodzisławskiego z udziałem inspektora sanitarnego, w czasie którego zapadła decyzja o sfinansowaniu przez lokalne samorządy wymazobusu, czyli specjalnej karetki do pobierania wymazów od mieszkańców. Do przeprowadzenia badania każdorazowo kwalifikować będzie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

- reklama -

Mimo, że za działania epidemiologiczne odpowiada administracja rządowa, to jednak w trosce o bezpieczeństwo swoich mieszkańców wszyscy włodarze miast i gmin z powiatu wodzisławskiego zdecydowali o pokryciu kosztów wymazobusu na terenie swoich miejscowości. Starostwo Powiatowe zajmie się natomiast wyłonieniem firmy odpowiedzialnej za przeprowadzenie badania oraz zawarciem z nią umowy. – Dzięki tej pomocy czas oczekiwania na badania znacznie się skróci. Będziemy się starać, żeby wymazobus jak najszybciej wyruszył do mieszkańców. Liczymy, że będzie to z początkiem przyszłego tygodnia – mówi starosta Leszek Bizoń.

Wcześniej, w miniony piątek, starosta zdecydował o sfinansowaniu przez powiat wymazobusu dla personelu medycznego szpitala objętego kwarantanną na podstawie decyzji PPIS i skierowanego do ponownego badania. W sumie od 10 do 14 kwietnia pobrano 64 wymazy. Wczoraj wymazobus skierowany został do kolejnych 33 pracowników.

Każda z ekip, która pracuje w wymazobusie, wyposażona jest w specjalną odzież ochronną, dysponuje odpowiednim materiałem do badań, który przekazywany będzie do służb sanitarnych odpowiedzialnych za przeprowadzenie analizy próbek.

/Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj