Jest decyzja o premiach dla personelu szpitala w Raciborzu

4
Starosta Grzegorz Swoboda podczas konferencji prasowej. Zdjęcie archiwalne

W przeliczeniu za każdy przepracowany etat lekarz otrzyma dodatkowe 4 tys. zł, pielęgniarka, położna oraz ratownik medyczny 2 tys. zł, natomiast pozostali pracownicy 1 tys. zł – poinformowało starostwo.

Przypomnijmy, pielęgniarki, położne oraz ratownicy medyczni szpitala w Raciborzu wystosowali swoje postulaty dotyczące ich pracy w dobie pandemii koronawirusa. Więcej tutaj: 10 postulatów personelu szpitala w Raciborzu [LIST DO REDAKCJI]

- reklama -

Starostwo Powiatowe w Raciborzu poinformowało dziś, że w odpowiedzi na oczekiwania płacowe służb medycznych Szpitala Rejonowego w Raciborzu, starosta raciborski działający w porozumieniu z dyrektorem szpitala podkreśla, że widzi potrzebę gratyfikacji finansowej pracowników służb medycznych w/w szpitala.

– Wszyscy zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji z jaką ostatnio przyszło Nam wszystkim się mierzyć. Szczególnie służby medyczne, których praca w nowych warunkach wynikających z pandemii koronawirusa, okazuje się bardzo wyczerpująca i stresująca, wymagają szczególnego wsparcia. Ponad to, wynikające z tego faktu braki kadrowe powodują dodatkowe obciążenie i pracę ponad normatywny czas pracy. W związku z powyższym, podjęto działania mające na celu docenienie pracy tej najbardziej narażonej na zachorowanie na COVID 19 grupy zawodowej. Postanowiono o przyznaniu z środków covidowych, wnioskowanych podwyżek. Zgodnie z ustaleniami w przeliczeniu za każdy przepracowany etat lekarz otrzyma dodatkowe 4 tys. zł, pielęgniarka, położna oraz ratownik medyczny 2 tys. zł, natomiast pozostali pracownicy 1 tys. zł – informuje starostwo.

Tym samym starosta Grzegorz Swoboda wraz z Zarządem Powiatu oraz Dyrekcją Szpitala Rejonowego im. J. Rostka w Raciborzu, składa wyrazy uznania oraz podziękowania za pełną poświęcenia służbę na rzecz drugiego człowieka, zwłaszcza w tak trudnym momencie w jakim się teraz znajdujemy. Dziękuje pracownikom Szpitala Rejonowego w Raciborzu, za zaangażowanie oraz codzienny wysiłek w wykonywaniu tak ważnej i potrzebnej dla Nas wszystkich pracy – czytamy w komunikacie starostwa.

/Starostwo Powiatowe w Raciborzu oprac. c/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Co to znaczy pozostali pracownicy? Salowe i ochroniarze też do nich należą?? Tak samo są narażeni na koronawirusa jak lekarz czy pielęgniarka!!

  2. Racibórz spotkało nieszczęście w postaci trzech wuefistów z powiatu i nieuków z miasta.przykro na te typy,które ludzi mają w zadku patrzeć.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here