Prowadził pod wpływem amfetaminy? Kierowca zatrzymany przez grupę SPEED

Rybnik kierowca
Okazało się, że 22-latek podróżował wraz z 28-letnim kolegą, który pod koniec marca, również utracił prawo jazdy za jazdę pod wpływem środków odurzających.

Rybniccy policjanci ze specjalnej grupy „SPEED”, zwalczającej niebezpieczne zachowania w ruchu drogowym, zatrzymali kierowcę seata. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy, jednak inny był wynik badania wykonanego narkotesterem.

Policjanci rybnickiej grupy Speed patrolowali rejon Czerwionki-Leszczyn kiedy przed godziną 22.00 na ulicy Ks. Adolfa Pojdy dostrzegli osobowego seata, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 26 km/h. Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. – Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą osobówki siedzi 22-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. Policjanci zwrócili uwagę na jego dziwne zachowanie, więc oprócz standardowego badania stanu trzeźwości dokonali sprawdzenia narkotesterem. Tester wykrył możliwą zawartość amfetaminy i metaamfetaminy w ślinie mężczyzny, dlatego dodatkowo została mu pobrana krew do badań. W efekcie mężczyzna został ukarany mandatem karnym za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz za niestosowanie się do obowiązujących obostrzeń, a jego samochód osobowy został odholowany na parking strzeżony – informuje policja. Pasażer pojazdu to znany już policjantom 28-latek, który pod koniec marca tego roku  miał zatrzymane prawo jazdy za jazdę pod wpływem środków odurzających.

- reklama -

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj