Kultura z dostawą do domu. Minął tydzień akcji RCK

uslyszec srebrna lune
Fot. Paweł Okulowski

Minął tydzień nowej akcji #KULTURAzDostawąDoDomu. Co mogliście i dalej możecie znaleźć na facebooku oraz na stronie www.rck.com.pl? Oto krótki przewodnik po poprzednim tygodniu.

Pojawił się kolejny odcinek Nadzwyczajnego Klubu Płytowego, w którym znalazła się grupa JETHRO TULL i utwór A New Day Yesterday.

- reklama -

Od czwartku, 16 kwietnia, w miejscach publicznych musimy nosić maseczki. RCK nie próżnuje i postanowiło uszyć je samemu! Oprócz tego, udostępniło filmik, na którym pokazano jak samodzielnie taką maseczkę uszyć.

Do akcji noszenia masek przyłączyli się również członkowie Zespołu Pieśni i Tańca STRZECHA. Musimy przyznać, że wyglądają wspaniale!

RCK rozpoczyna nowy cykl postów o utalentowanych caciborzanach lub osobach związanych z miastem, które oprócz Raciborza, łączy przede wszystkim kultura. Pierwsza osoba już dziś na facebooku i stronie www.rck.com.pl. Nie możecie tego przegapić!

RCK przypomniało film „Z kamerą po Brzeziu znanym i nieznanym”, który powstał w ramach projektu Raciborskiego Centrum Kultury „Raciborskie Dzielnice Kultury”. Pomysłodawczynią filmu była Joanna Kwiatkowska-Starzyk. Za reżyserie odpowiadał Adrian Szczypiński.

Ponad dwa lata temu pracownicy oraz wychowankowie Raciborskiego Centrum Kultury wystąpili przed raciborską publicznością w autorskim spektaklu „Usłyszeć srebrną Lunę czyli rzecz o boginiach słowiańskich”. To co narodziło się w głowie pomysłodawczyni Ewy Lenard, przeistoczyło się dzięki pracy i talentowi wielu osób w niezapomniane przeżycie! Do dzisiaj pamiętamy piękną scenografię, muzykę, kostiumy, taniec, wizualizacje a Wy możecie przypomnieć sobie jak to wyglądało dzięki zdjęciom i materiałom promującym: tutaj i tutaj

Nie zapominamy oczywiście o najmłodszych! Specjalnie dla nich i ich rodziców znaleźliśmy film instruktażowy, dzięki któremu mogą samodzielnie zrobić Las w słoiku! Świetna zabawa dla młodszych i starszych.

Kto nie pamięta Klubu Poezji Śpiewanej ATLANTYDA! Przez jego szeregi przewinęło się mnóstwo utalentowanych muzycznie i wokalnie osób. Jedną z nich był Kuba Blokesz, pochodzący z Pszowa artysta, który dzisiaj wydaje płyty, komponuje, pisze teksty i ciągle zachwyca swym głosem! Blokesz nie zwalnia w czasie pandemii – koncertuje dla nas z domu! Jeden z takich domowych koncertów, z utworami czeskiego pieśniarza Karela Kryla, przypomnieliśmy Wam w niedzielny wieczór.

Ale jeśli nie zdążyliście zobaczyć wszystkiego w zeszłym tygodniu, to nic straconego. Wszystkie materiały są ciągle dostępne na facebooku RCK oraz na stronie.
Przypominamy również o telefonie dla Seniora. Każdego dnia od 12.00 do 14.00 pod numerem 32 412 32 49 dyżuruje osoba, z którą możecie porozmawiać o kulturze i nie tylko.

Przy RCK DK Strzecha (ul. Londzina 38) znajduje się pojemnik, do którego można wrzucać bawełniane tkaniny: poszewki, prześcieradła itp.Pojemnik będzie regularnie opróżniany, wrzucone rzeczy będą prane i przerabiane na maseczki.

szycie masek

Ponadto RCK jest wciąż do dyspozycji pod numerem telefonu 32 412 32 40 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00.

/RCK oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj