Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie ZSS pamiętają o ekologii [ZDJĘCIA]

Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie ZSS pamiętają o ekologii
Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie ZSS pamiętają o ekologii

Uczniowie szkoły przy ul. Królewskiej w ramach zajęć zdalnych przypominali i utrwalali sobie wiedzę na temat segregacji odpadów.

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Mimo uniedogodnień spowodowanych koronawirusem uczniowie Zespołu Szkól Specjalnych w Raciborzu uczcili to najważniejsze święto w ekologicznym kalendarzu w taki sposób, jak to tylko było możliwe w tych trudnych dla wszystkich warunkach.

- reklama -

Przymusowa przerwa szkolna spowodowana pandemią koronawirusa trwa, zajęcia szkolne cały czas prowadzone są cały czas na odległość. Lekcje odbywają się jednak zgodnie z założonym harmonogramem, oczywiście na tyle, na ile się da. Pamiętając o najważniejszym i najbardziej znanym święcie w ekologicznym kalendarzu, w normalnych warunkach uczniowie wraz z nauczycielami np. wyszliby na ulice miasta zbierać odpady, sprzątać okolice szkół, maszerować i przypominać dorosłym o ich obowiązkach wobec środowiska naturalnego. Niestety, warunki spowodowane narzuconymi ograniczeniami nie pozwalają na tego typu odbywające się co roku tradycyjne akcje. Zamiast tego uczniowie szkoły przy ul. Królewskiej w ramach zajęć zdalnych przypominali i utrwalali sobie wiedzę na temat segregacji odpadów – także w praktyczny sposób, sprzątając chociażby przy pomocy opiekunów teren wokół swoich posesji, sporo z nich przygotowało – często bardzo pomysłowe – prace plastyczne o tematyce ekologicznej, a niektórzy po prostu ubierając się na zielono, zamanifestowali swą jedność z planetą.

fot. ZSS Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj