Przy ul. Lwowskiej powstanie integracyjne przedszkole

lwowska
Ul. Lwowska. Fot. Street View Google.pl

Nowi właściciele zamierzają przeprowadzić kompleksowy remont oraz zaadoptować budynek do prowadzenia działalności gospodarczej w postaci Integracyjnego Przedszkola Terapeutycznego.

Półtora miliona złotych trafi do miejskiej kasy ze sprzedaży nieruchomości przy ul. Lwowskiej 9. Działkę o powierzchni 0,1257 ha wraz z trzykondygnacyjnym budynkiem o powierzchni użytkowej 1932,95 m2 nabyła spółka cywilna KASK z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim. Nowego nabywcę wyłoniono w drodze I publicznego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości, a cena uzyskana w licytacji to 1 515 000 zł. Nieruchomość w planie miejscowym przeznaczona jest pod zabudowę usług publicznych.

- reklama -

Z budynku przez lata korzystały liczne placówki oświatowe, w tym Szkoła Podstawowa nr 15, która miała tutaj swoją filię – tzw. Słoneczko oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu. Nowi właściciele zamierzają przeprowadzić kompleksowy remont oraz zaadoptować budynek do prowadzenia działalności gospodarczej w postaci Integracyjnego Przedszkola Terapeutycznego.

Jak informuje spółka KASK, w przedszkolu stworzone zostaną warunki wychowawcze, edukacyjne oraz rehabilitacyjne, zapewniające wspomaganie oraz ukierunkowanie rozwoju dzieci niepełnosprawnych zgodnie z ich wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi. Inwestorzy otworzyli już podobne placówki m.in. w. Bielsku-Białej, Cieszynie, Jastrzębiu-Zdroju, Jaworzynce, Płocku, Radlinie, Rybniku i Skoczowie.

Zgodnie z warunkami nabycia nabywca zobowiązany jest do zagospodarowania nieruchomości w terminie do 5 lat od daty zakupu i rozpoczęcia inwestycji w terminie do 2 lat.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj