Inwestycje drogowe w Raciborzu z dofinansowaniem FDS

Remont drogi
Zdjęcie poglądowe

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych Miasto Racibórz otrzyma dofinansowanie do dwóch inwestycji drogowych – 1,7 mln zł na ul. Bojanowską i Chorwacką oraz 950 tys. zł na przebudowę ul. Czarnieckiego i Anny.

Fundusz Dróg Samorządowych to pula środków na remonty drogowe, jaką co roku przekazuje samorządom Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Listy zadań w ramach FDS zostały właśnie zatwierdzone przez premiera Mateusza Morawieckiego. W tym roku Miasto Racibórz otrzyma z tego źródła wsparcie dla dwóch inwestycji:
– przebudowa ul. Bojanowskiej – drogi publicznej nr 290 013 S na odcinku o długości 0,79 km oraz budowa nawierzchni drogi gminnej – ul. Chorwacka – etap I o długości projektowanej jezdni 0,53 km. Planowany termin realizacji: czerwiec 2019 – październik 2021;
– przebudowa ul. Czarnieckiego na odcinku projektowanej jezdni o długości 189 mb oraz przebudowa drogi – łącznik ul. Anny i Starowiejskiej na odcinku projektowanej jezdni o długości 303 mb. Planowany termin realizacji: maj 2020 – czerwiec 2021

- reklama -

Dofinansowanie z FDS do raciborskich inwestycji jest na poziomie 50%. Szacowana i całkowita wartość pierwszego zadania to 3,4 mln zł, zaś drugiego 1,9 mln zł.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj