
W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarł 61-letni mężczyzna z Mikołowa.
Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim (2.05, godz. 13:00):
– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej – 4 983 (było 5 192)
– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – 377 (było 393)
– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 6 075 (było 6 131)
– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 977
– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 30 165
– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim – 2 446 (było 2 380)
– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) – 514 (było 460)
– liczba zgonów – 122 (było 120)
W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarł 61-letni mężczyzna z Mikołowa, a w szpitalu w Tychach 75-letni mężczyzna z Żywca.
Powiat raciborski:

oprac. /kp/





![Drugie życie bombek. Warsztaty makramy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Drugie życie bombek. Warsztaty makramy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/warsztaty-makramy.jpg)
![Raciborska biblioteka zaprosiła na wykład o działalności ks. Franciszka Blachnickiego w Rydułtowach [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła na wykład o działalności ks. Franciszka Blachnickiego w Rydułtowach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/dr-Mateusz-Sobeczko-mgr-Patrycja-Tomiczek-ks-Franciszek-Blachnicki.jpg)





![Uczniowie klas o profilu mundurowym w ZSOMS w Raciborzu złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA] klasy mundurowe zsoms raciborz slubowanie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/klasy-mundurowe-zsoms-raciborz-slubowanie.jpg)

![Klarnet bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Klarnet bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)
![Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o pracy z dorosłymi czytelnikami [ZDJĘCIA] Polsko-czeskie spotkanie bibliotekarzy w Karwinie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/Polsko-czeskie-spotkanie-bibliotekarzy-w-Karwinie.jpg)


![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)







