Czy konto bankowe dla dziecka to dobry pomysł?

Czy konto bankowe dla dziecka to dobry pomysl
Czy konto bankowe dla dziecka to dobry pomysł?

Umiejętność zarządzania finansami to podstawowa wiedza, która przyda się w życiu każdego człowieka. Dlaczego nie przyzwyczajać swojego dziecka do tego już od najwcześniejszych lat życia?

Produkty bankowe nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla dorosłych. Banki przygotowały wiele ofert skierowanych dla nastolatków, a także młodych dorosłych. Nic w tym dziwnego, skoro dzieci bardzo szybko stają się niezależne, jak i potrzebują dostępu do własnego kieszonkowego. Tym samym od wczesnych lat uczą się zarządzania pieniędzmi, które dostają od najbliższych w czasie różnych okazji, kieszonkowym, a także pierwszymi samodzielnie zarobionymi pieniędzmi.
Produkty bankowe dostępne dla młodszych użytkowników to między innymi konta bankowe, lokaty, jak i karty prepaid. Dowiedz się więcej na ich temat. Dlaczego warto się nimi zainteresować i jakie kryteria wziąć pod uwagę przy wyborze?

- reklama -

Konto bankowe

Konto bankowe to podstawowa usługa bankowa. Dla nastolatków z pewnością najatrakcyjniejsze będzie konto bankowe darmowe, oferujące wygląda aplikację i szybką płatność telefonem. Dzięki temu swoje pieniądze będą mieli zawsze przy sobie.
Tym samym wybierając konto dla nastolatków, najwygodniej jest skorzystać ze specjalnych rankingów, które umożliwią porównanie najważniejszych parametrów. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie ich np. w rankingu najlepszych kont dla młodych: https://www.czerwona-skarbonka.pl/konto-dla-mlodych-ranking-najlepszych-kont/

W rankingu warto przeanalizować, czy konto jest darmowe, czy obowiązuje w nim promocja dla nowych osób, czy karta jest bezpłatna, a także czy wypłaty z bankomatów w Polsce, jak i za granicą coś kosztują.

Karta przedpłacona

To wygodne rozwiązanie, nawet przed założeniem konta bankowego dla nastolatka. Na kartę przedpłaconą, czyli prepaid rodzic przelewa określoną kwotę np. kieszonkowe. Dziecko otrzymuje taką kartę i może nią płacić, dopóki nie skończą się na niej pieniądze. Potem taka karta jest już bezużyteczna. Tym samym nastolatek uczy się, na ile starczy mu konkretna kwota, a także krok po kroku lepiej dysponuje swoimi pieniędzmi.
To prosty sposób na to, by nawet tych najmłodszych wdrożyć w uczenie się zarządzania własnymi pieniędzmi. To o wiele skuteczniejszy sposób, niż przekazywanie tylko i wyłącznie wiedzy teoretycznej. W praktyce każdy z nas — czy to dorosły, czy młodszy uczy się szybciej!

Lokata

Warto oszczędzać! Nawet te najmniejsze kwoty w skali lat będą tylko rosnąć. Tym samym lokata dla nastolatka także jest świetnym pomysłem! Przy wyborze takiej lokaty kluczowym czynnikiem kwota, jaką chcemy wpłacić, oprocentowanie lokaty, czas, a także inne informacje, jak te dotyczące promocji dla nowych użytkowników, konieczności założenia konta, czy innych udogodnień.
Są umiejętności, których warto nauczyć się możliwie jak najwcześniej, bo przydają się na każdym etapie życia. Nie da się ukryć, że zarządzanie finansami to kluczowa wiedza, dzięki której można rozsądniej wejść w okres dorosłości i to często już z samodzielnie oszczędzonymi środkami na start. Znajomość produktów bankowych, czy stosowanie dobrych nawyków finansowych tylko zaprocentuje na przyszłość. Tym samym zakładanie konta młodej osobie jest naprawdę dobrym pomysłem, bo nauczy ją odpowiedzialności za swoje finanse — czy to na koncie bankowym, karcie prepaid, czy lokacie.

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj