Zderzenie czołowe w Gołkowicach. Kierowcy w szpitalu

Wypadek w Gołkowicach
Fot. KPP Wodzisław Śląski

Śledczy z wodzisławskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dziś rano w Gołkowicach na ulicy 1 Maja. Wstępne ustalenia wskazują, że to zaśnięcie lub zasłabnięcie za kierownicą było przyczyną czołowego zderzenia się dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zostali przewiezieni do jastrzębskiego szpitala.

– Dzisiaj przed godziną 5.00 patrol ruchu drogowego został wezwany do obsługi zdarzenia drogowego w Gołkowicach na ulicy 1 Maja. Jak ustalili mundurowi, kierujący volkswagenem jadąc ulicą 1 Maja w kierunku Godowa, zasnął lub zasłabł za kierownicą, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku pojazd marki toyota. Obu kierowców zabrało pogotowie do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierowca toyoty ma złamane obie nogi. Drugi z kierowców jest w trakcie badań. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Na miejscu wykonano oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów oraz sporządzono dokumentację fotograficzną. Trwa wyjaśnianie dokładnych przyczyn i okoliczności wypadku – relacjonuje policja.

- reklama -

Policjanci apeluj o zachowanie ostrożności i czujności na drodze oraz przestrzegają przed dalszą jazdą, jeżeli odczuwamy zmęczenie za kierownicą. Przede wszystkim w podróż należy wyruszać wypoczętym. Warto wcześniej dobrze wywietrzyć samochód i zaopatrzyć go w zawieszkę o pobudzającym zapachu. Bardzo ważne jest aby dobrać odpowiednią pozycję za kierownicą – oprócz tego, że ma być nam wygodnie, powinno być również bezpiecznie.

/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj