Przedszkola w Kuźni Raciborskiej otwarte. 37 dzieci skorzysta z opieki

Kuźnia Raciborska
Fot. Kuźnia Raciborska

Gmina ustaliła limit 10 dzieci w grupach. Zgodnie ze zgłoszeniami zorganizowano opiekę dla 37 dzieci. We wszystkich przedszkolach obowiązują nowe procedury i zasady postępowania przyprowadzania i odbierania dzieci. Przedszkola są wysprzątane, place zabaw zabezpieczone – informuje Urząd Miejski.

6 maja, po prawie dwumiesięcznej przerwie, otwarto drzwi przedszkoli w Kuźni Raciborskiej. Pierwszeństwo w przyjęciu mieli, zgodnie z zaleceniami, rodzice dzieci, którzy nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu i dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Gmina ustaliła limit dzieci w grupach na 10. Zgodnie ze zgłoszeniami zorganizowano opiekę dla 37 dzieci (z 339 uczęszczających normalnie). We wszystkich przedszkolach obowiązują nowe procedury i zasady postępowania przyprowadzania i odbierania dzieci. Przedszkola są wysprzątane, place zabaw zabezpieczone – zapewnia gmina.  Jak informuje, gmina pomogła dyrektorom w przygotowaniu przedszkoli na przyjęcie dzieci zaopatrując je w środki dezynfekujące i środki ochrony osobistej dla pracowników.

- reklama -

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej zakupił dla wszystkich przedszkolaków oraz dzieci z klas I-III bandanki do ochrony ust i nosa. Dzieci otrzymywać je będą w miarę powrotu do placówek. Gminne przedszkola uczestnicząc w akcji „Mogę! zatrzymać smog” otrzymały z Urzędu Marszałkowskiego 8 oczyszczaczy powietrza. One teraz, w tej szczególnej sytuacji, będą pomagały w utrzymaniu czystości powietrza w salach, gdzie będą przedszkolaki – czytamy na stronie.

/UM Kuźnia Raciborska oprac. c/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj