Możliwości wsparcia przedsiębiorców w okresie pandemii

Urząd Miasta Racibórz
Podczas spotkania omówiono działania raciborskie magistratu, mające na celu pomoc przedsiębiorcom.

Szczegóły dotyczące tzw. tarczy 2.0, promocja firm w ramach akcji #kupujlokalnie, wsparcie z Urzędu Miasta czy potrzeby przedsiębiorców – o tym rozmawiano podczas spotkania online dla członków Raciborskiej Izby Gospodarczej i Cechu Rzemiosł Różnych w Raciborzu.

W programie spotkania przedsiębiorcy zrzeszeni w RIGu i Cechu mieli możliwość zapoznać się z aktualnym wsparciem rządowym, w ramach tzw. tarczy 2.0. Mecenas Martyna Michta przestawiła najważniejsze instrumenty wsparcia, zwracając uwagę na najczęstsze błędy i pytania. Wartym zaznaczenia jest fakt, że obecnie ruszają nabory w  tzw. tarczy finansowej, w tym chociażby takie jak PFR czy Śląski Pakiet dla Gospodarki, Śląski Pakiet dla Turystyki i inne. Organizatorzy zapowiadają odrębne szkolenie w tym zakresie już w najbliższych dniach.

- reklama -

Poniżej prezentacja z ww zakresu:

Ireneusz Burek – członek Rady Nadzorczej Raciborskiej Izby Gospodarczej, a zarazem prezes zarządu Śląskiego Porozumienia Gospodarczego ŚLĄSK.ONLINE przedstawił akcję społecznościową #kupujlokalnie, która ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców, że robiąc zakupy u lokalnych przedsiębiorców, pomagają im przetrwać trudny okres zamrożenia gospodarki oraz utrzymać miejsca pracy, jakie tworzą. W ramach akcji lokalni przedsiębiorcy otrzymują bezpłatną reklamę w grupach na facebooku (obecnie grupy liczą już ponad 7 tys. członków) oraz w Branżowym Katalogu Firma na portalu PLUSYdlaBiznesu.pl. Warto dodać, że na portalu PLUSYdlaBiznesu.pl promowane są również inne wydarzenia gospodarcze,  zapowiedzi webinarów i informacje o lokalnej gospodarce.

Kolejnym punktem spotkania była prezentacja pomocy, o jaką mogą ubiegać się przedsiębiorcy do Urzędu Miasta. Głos zabrał wiceprezydent Michał Fita, który podkreślił, że  gratuluje przedsiębiorcom przede wszystkim tego, że znajdują rozwiązania w trudnej sytuacji, czego przykładem jest  akcja #kupujlokalnie. Prezentację przedstawił Wojciech Hipnarowicz, kierownik Referatu Przedsiębiorczości przy Wydziale Rozwoju UM.

Spotkanie w dniu 5.05.2020 zorganizowane zostało z inicjatywy Raciborskiej Izby Gospodarczej przy wsparciu Cechu Rzemiosł Różnych w Raciborzu.

/red/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj