Ogólnopolski Tydzień Bibliotek online [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019

W piątek rozpoczął się XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – największe doroczne święto bibliotek, jej pracowników i czytelników. Co na ten czas zaplanowała raciborska biblioteka?

Zazwyczaj w tym czasie kalendarz biblioteki pękał w szwach. Rano przedszkolaki i grupy szkolne zwiedzające bibliotekę „od kuchni”. Wieczorem spotkania autorskie dla dorosłych. W międzyczasie Konkurs Gwary Śląskiej, a w sobotę integracyjny rajd rowerowy oraz piknik bibliotekarzy i czytelników. W Tygodniu Bibliotek zawsze dużo się działo. W tym roku raciborska biblioteka nie zrezygnowała ze świętowania – przeniosła je jednak do przestrzeni wirtualnej.

- reklama -

„Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy”. Tak wybór tegorocznego hasła tłumaczył jego pomysłodawca Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni. W piątek rozpoczął się XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – największe doroczne święto bibliotek, jej pracowników i czytelników. Co na ten czas zaplanowała raciborska biblioteka?

– Oczywiście najlepszym powodem do świętowania, zarówno dla nas bibliotekarzy jak i dla naszych czytelników, jest fakt że biblioteka jest znowu otwarta! Niemniej jednak postaramy się zapewnić chociaż trochę atrakcji kulturalnych, na miarę naszych aktualnych możliwości – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Tydzień Bibliotek gości w tym roku na fanpage Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu (www.facebook.com/biblrac), gdzie każdego dnia zamieszczane są prezentacje najważniejszych działań kulturalno-edukacyjnych zrealizowanych w roku poprzednim. Prezentacje można także obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/channel/UCRpISfP4-FuYKRK4BsA7yXQ/.

Oprócz tego „Szef kuchni poleca” w tym czasie m.in. degustację książkowych, filmowych i muzycznych przysmaków, wspólne gotowanie słynnej „niebieskiej zupy Bridget Jones” czy bajkowo-kulinarny quiz dla dzieci.

Biblioteka na Ostrogu (www.facebook.com/f2ostrog) zgodnie z hasłem przedstawia ofertę dla swoich czytelników i od poniedziałku codziennie publikuje nagranie, w którym pochyla się nad jedną literką z tytułu Tygodnia Bibliotek, prezentując w ten sposób autorów, cykle lub tytuły. Z kolei filia przy ul. Żorskiej (www.facebook.com/f8zorska) proponuje biblioteczne Danie dnia – propozycje książek, luźno powiązanych z mottem Tygodnia Bibliotek.

W galerii zdjęcia z ubiegłorocznego Tygodnia Bibliotek.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj