Młodzi podpalacze w rękach policji

Podpalenie
Jak się okazało, sprawców podpalenia było trzech z czego dwójka to osoby nieletnie.

Współpraca funkcjonariuszy krzyżanowickiego komisariatu oraz Wydziału Kryminalnego raciborskiej komendy zaowocowała zatrzymaniem trzech sprawców podpaleń stogów ze słomą, do których dochodziło na terenie gminy Krzanowice już od stycznia bieżącego roku. – Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że sprawcy usłyszą kolejne zarzuty – przekazuje policja.

Do kolejnego już podpalenia stogu ze składowaną tam słomą doszło 15 maja br. na terenie gminy Krzanowice. Zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady wskazywały na możliwość celowego podpalenia, do którego miało dojść kilka godzin wcześniej- informuje policja. Mundurowi z krzyżanowickiej jednostki, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili kilka ważnych informacji dotyczących sprawców podpalenia.

- reklama -

Po kilku godzinach te informacje zweryfikowali policjanci z Wydziału Kryminalnego raciborskiej komendy, którzy potwierdzili wcześniejsze podejrzenia mundurowych z Krzyżanowic. Jak się okazało, sprawców podpalenia było trzech, z czego dwójka to osoby nieletnie. Tego samego dnia pełnoletni sprawca został zatrzymany, a pozostałą dwójką zajmie się sąd rodzinny z uwagi na ich wiek. Policjanci potwierdzili również, że sprawcy mogą mieć na swoim koncie więcej podobnych podpaleń, do których dochodziło w okresie ostatnich miesięcy na terenie powiatu raciborskiego, a straty, które powstały mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że sprawcy usłyszą kolejne zarzuty – mówią policjanci.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj