Seniorzy z powiatu ofiarami oszustwa. Dwie kobiety splądrowały mieszkanie

Seniorzy
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik

To już kolejne zdarzenie, którego ofiarą padły starsze osoby naszego powiatu. Dwie kobiety splądrowały mieszkanie starszego małżeństwa, kradnąc im oszczędności życia.

Raciborscy policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z mieszkania, której ofiarą padł senior. Schemat działania był podobny do wcześniejszych zdarzeń.  – Wczoraj 18 maja br. wczesnym popołudniem do mieszkania starszego małżeństwa zapukały dwie kobiety 35-40 lat, które pod pretekstem ugaszenia pragnienia weszły do mieszkania. Reszta była już tylko kalką podobnych zdarzeń. Jedna z kobiet odwracała uwagę ufnych seniorów, a druga w tym czasie plądrowała mieszkanie, kradnąc z jednej z kuchennych półek dużą sumę pieniędzy – relacjonuje policja.

- reklama -

Przypominamy o zachowaniu ostrożności. – Nie wpuszczajmy nieznanych osób do swoich mieszkań i domów, bądźmy nieufni do obcych. Przestępcy wykorzystują nasze zaufanie oraz fakt, że bardzo często nasz obraz typowego przestępcy nie pasuje do wyglądu odwiedzających nas młodych kobiet. Policjanci przypominają również o zagrożeniu, jakie niesie przechowywanie dużych sum pieniędzy w domu. Warto skorzystać z ofert instytucji, w których nasze oszczędności będą bezpieczne – informują policjanci.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj