Raciborskie podstawówki gotowe na 25 maja

edukacja dziecko nauka
Nauka

W Raciborzu 25 maja ruszą wszystkie szkoły podstawowe. W klasach I-III prowadzone będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych. Równolegle prowadzona będzie nauka zdalna.

W poniedziałek, 25 maja, do szkół podstawowych będą mogli wrócić uczniowie klas najmłodszych – I-III, prowadzone będą również konsultacje dla uczniów klas ósmych. Raciborskie szkoły będą działać zgodnie ze ściśle określonymi zasadami sanitarnymi. Placówki opracowały procedury wewnątrzszkolne dotyczące organizacji zajęć w okresie pandemii koronawirusa zgodne z zaleceniami GIS, MZ i MEN. A te określają m.in: że w grupie będzie mogło przebywać do 12 uczniów, a nadzór nad nimi – w miarę możliwości – mają sprawować ci sami nauczyciele. Istotne jest również to, by dana grupa przebywała w tej samej sali. Ponadto minimalna przestrzeń do zajęć dla uczniów w sali nie może być mniejsza niż 4 metry kwadratowe na jedną osobę.

- reklama -

W Raciborzu 25 maja ruszą wszystkie szkoły podstawowe. W klasach I-III prowadzone będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych. Równolegle prowadzona będzie nauka zdalna. Prognozowana liczba dzieci, które w naszym mieście wrócą do swoich szkół w poniedziałek, to ok. 150. Wszystkie raciborskie placówki zostały wyposażone w niezbędne pomoce zabezpieczające i płyny dezynfekujące.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj