#KULTURAzDostawąDoDomu od RCK

hot16challenge skaza
Fot. RCK

Kolejny tydzień akcji #KULTURAzDostawąDoDomu za nami.

– Minął kolejny tydzień, a u nas znów zmiany! Nie martwcie się – ciągle jesteśmy dla was na facebooku oraz na stronie www.rck.com.pl. Od tygodnia publikujemy 2 posty dziennie, z czym związana jest zmiana stałych godzin naszych cykli (np. „Znani raciborzanie”). Czekajcie na nasze materiały każdego dnia około 10:30 oraz o 17:30. W weekendy dostaniecie od nas 1 post ale wypasiony – taki, żeby wam starczył na całe dwa dni!  – zapowiada RCK.

- reklama -

W poniedziałek 18.05 premierę miał film promujący akcję #KulturazDostawąDoDomu. – Chcecie zobaczyć jak to wygląda od kuchni? Oglądajcie, jak nasi pracownicy RCK starają się dostarczyć kulturę do waszych domów! – zachęca RCK.
https://www.youtube.com/watch?v=WlVH1w3dlHk&feature=share&fbclid=IwAR1UrtLI7jKnTxCubVpz-t0_Ljt7A9XfmEOp5F2iOeR97NPpMMPCl1Jh4MM

Ze słowem online podzielili się Jacek Molęda, który wybrał utwór Wisławy Szymborskiej pt. „Kot w pustym mieszkaniu” oraz Jerzy Dębina czytający wiersz Stanisława A. Grochowiaka pt. „Sen (II)”.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/373-slowo-online.html

„Ptasie plotki” Jana Brzechwy dla wszystkich pociech przeczytała raciborska radna Justyna Henek-Wypiór.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/361-z-dziecmi-w-domu.html

– Miodzio, ach Miodzio! Każdy zna grupy teatralne Miodzio, Małe Miodzio oraz Melpomena, ale czy ktoś z Was wie, kiedy i od czego to wszystko się zaczęło? W linku znajdziecie odpowiedź. Przez kilka kolejnych tygodni będziemy na naszym facebooku przypominać spektakle tych trzech grup. Zapraszamy! – zachęca RCK.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/362-taeatralnie-.html

W cyklu „Znani raciborzanie” pojawił się Grzegorz Zimałka – muzyk, wokalista, współzałożyciel zespołu „Perspektywa Okolicy”.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/365-z-kanapy.html

Zimalka
Grzegorz Zimałka

– #hot16challenge2 również i u nas! Wyzwanie podjął Zespół Skaza, który reprezentowały Agata Kruszelnicka i Manuela Krzykała, które, oprócz przygotowania rymu, stworzyły również teledysk! W akcję włączyła się również Julia Mielnik, wokalistka zespołu Perspektywa – relacjonuje RCK.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/369-co-slychac-u-naszych-grup.html

Od 20 maja znów działa Raciborskie Centrum Informacji oraz wypożyczalnia rowerów (ul. Długa 2), które zaprasza od poniedziałku do piątku od 10:00 do 16:00.
Uwaga – mieniły się zasady wypożyczania rowerów. Tutaj wszystkie informacje na ten temat:
http://www.rck.com.pl/n/site/index/2-program/imprezy/2203-zapraszamy-do-rci.html

RCK ciągle zbiera materiały na maseczki. – Jeśli w domu macie niepotrzebne materiały typu: bawełna lub przewiewne płótno, to możecie przynieść je do nas. Zostanie z nich uszyta kolejna partia maseczek, które będziemy rozdawać mieszkańcom Raciborza – zapowiada RCK. Materiały można przynosić do RCI (czynne: pon – pt 10:00-16:00) lub skontaktujcie się z nami w tej sprawie telefonicznie: 32 412 32 40. O kolejnym terminie rozdawania maseczek będziemy informować.

Telefon dla Seniora – każdego dnia od 12:00 do 14:00 pod numerem 32 412 32 49.
Pracownicy RCK są do dyspozycji pod numerem telefonu 32 412 32 40 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–15:00.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj