Uczeń wodzisławskiego Tischnera w „Pytaniu na śniadanie”

Uczeń wodzisławskiego Tischnera w "Pytaniu na śniadanie"
Mateusz Kołek z Bluszczowa i Paulina Zegarska z Żor realizują projekt, którego celem jest znalezienie substancji pokonującej nowotwór.

Mateusz Kołek z Bluszczowa, uczeń wodzisławskiego „Tischnera” i tegoroczny maturzysta oraz Paulina Zegarska z Żor, studentka pierwszego roku medycyny w Warszawie byli gośćmi programu „Pytanie na śniadanie” w TVP2. Mówili o swoich poszukiwaniach leku na raka.

O tej dwójce zrobiło się głośno jesienią zeszłego roku, gdy do mediów dotarła informacja, że uczeń II LO w Wodzisławiu Śląskim wraz ze studentką medycyny na jednej z warszawskich uczelni realizują projekt, którego celem jest znalezienie substancji pokonującej nowotwór – przypomina Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.

- reklama -

Skomplikowana nazwa projektu naukowego, który realizuje ta dwójka brzmi: „Anticancer and apoptotic activity of coelomic fluid from earthworm Eisenia foetida, L-ascorbic acid and beta-glucan (Działanie przeciwnowotworowe i aktywność apoptotyczna płynu celomatycznego z dżdżownicy Eisenia foetida, kwasu L-askorbinowego oraz beta-glukanu)”. Jego celem jest znalezienie substancji pokonującej nowotwór.

Zobacz całą rozmowę z Mateuszem i Pauliną tutaj.

/źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, TVP, oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj