28 maja walne Rafako ma głosować ws. dalszego istnienia spółki

Rafako
Rafako

Strata raciborskiej spółki za 2019 rok kilkakrotnie przekracza wartość giełdową Rafako. Mimo porozumienia w sprawie realizacji kontraktu Jaworzno, upadłość firmy rozważana będzie na najbliższym posiedzeniu akcjonariuszy.

25 maja zarządca spółki PBG poinformował Rafako oraz Polski Fundusz Rozwoju o zamiarze sprzedaży pakietu akcji raciborskiej spółki, dającego łącznie 33,32 proc. głosów na zgromadzeniu akcjonariuszy.

- reklama -

W efekcie tych informacji kurs akcji Rafako zanotował we wtorek wzrost o ponad 42 proc. Pakiet PBG w Rafako jest wart już ok. 50 mln zł wobec ok. 35 mln zł na poniedziałkowym zamknięciu notowań na GPW. W ciągu ostatniego tygodnia Rafako zyskało na wartości ok. 66 proc., ale i tak jest o ok. 60 proc. tańsze niż przed rokiem – wylicza wnp.pl.

W ostatnich tygodniach zapadały kluczowe dla spółki decyzje. Zawarto porozumienia z Tauronem w sprawie kontraktu na blok 910 MW w Elektrowni Jaworzno III, nastąpiły też zmiany w zarządzie. Jeśli chodzi o kluczowe dla spółki Jaworzno, potrzeba jeszcze zawarcia aneksu, co musi nastąpić do 4 czerwca. 28 maja walne Rafako ma głosować ws. dalszego istnienia spółki. 31 maja mają zostać opublikowane pełne wyniki za 2019 r. Wstępnie spółka informowała o 258 mln zł straty netto.

Zobacz także:

/źródło: wnp.pl oprac. red./

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj