Prezydent Raciborza i urzędnicy magistratu oddali krew [ZDJĘCIA]

rckik raciborz
Prezydent i urzędnicy oddali krew

Dyrektor RCKiK Gizela Kowol i personel stacji zachęcają mieszkańców Raciborza i okolic do włączenia się do akcji. Według ich informacji obecne zasoby krwi są na poziomie znanym z okresu wakacji.

Prezydent Dariusz Polowy oraz urzędnicy raciborskiego magistratu odpowiedzieli na apel raciborskiej stacji krwiodawstwa. W związku z niskimi stanami zapasów krwi 27 maja Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu zorganizowało urzędowe oddawanie krwi i osocza. W akcji wzięli udział Prezydent Raciborza Dariusz Polowy wraz z zastępcą Michałem Fitą oraz urzędnicy.

- reklama -

Wielu z dawców, w tym prezydent Dariusz Polowy, oddawali krew po raz pierwszy. – To bardzo ważne, aby w ten sposób wyrazić solidarność z osobami, które potrzebują krwi – uzasadnił swoją decyzję prezydent Raciborza. Urzędników w stacji krwiodawstwa przyjęła Gizela Kowol, nowa dyrektor RCKiK w Raciborzu.

– Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu podczas całego procesu pobrań krwi i osocza zapewniło profesjonalną obsługę i sterylne warunki. Wszyscy dawcy wypełnili ankiety i przeszli badania – relacjonuje magistrat.

Dyrektor Kowol oraz personel stacji zachęcają pozostałych mieszkańców Raciborza i okolic do włączenia się do akcji. Według ich informacji obecne zasoby krwi są na poziomie znanym z okresu wakacji, gdy wielu dawców wyjeżdża na urlopy. Tymczasem zapotrzebowanie na krew w szpitalach pozostaje na stałym poziomie.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. portowy żeby zrobiono mu zdjęcie krew oddaje.mam nadzieje ,że jest to prawda.nie napisano ile mililitrów oddał.10mlczy 15ml?

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj