ZUS Rybnik i podległe referaty – Racibórz i Wodzisław Śl. – czynne od 1 czerwca

ZUS Rybnik
ZUS Rybnik. Fot. ZUS

Od poniedziałku otwarte sale obsługi klientów w czterech śląskich oddziałach ZUS.

Od 1 czerwca ZUS przywraca standardową obsługę klientów w oddziałach w Chorzowie, Rybniku, Sosnowcu i Zabrzu oraz w podległych im inspektoratach i biurach terenowych.

- reklama -

Ze względu na utrzymujący się stan zagrożenia epidemicznego w poniedziałki placówki te będą czynne tak jak w pozostałe dni tygodnia, czyli w godz. 8:00-15:00. Nadal do dyspozycji klientów pozostają skrzynki, do których można samodzielnie składać dokumenty, wnioski i pisma – bez kontaktu z pracownikiem ZUS.

– Zachęcamy do załatwiania spraw przez internet za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych – PUE – ZUS. Jest to szybsza i wygodniejsza forma kontaktu i przesyłania dokumentów do ZUS. W razie pytań i wątpliwości dotyczących wypełniania wniosków z Tarczy Antykryzysowej można kontaktować się z ekspertami ZUS poprzez dodatkowe infolinie. Szczegółowe wyjaśniania dotyczące wsparcia ZUS dla przedsiębiorców są dostępne na naszej stronie internetowej w pliku Tarcza Antykryzysowa – dodaje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj