Od 1 czerwca powrót lotów krajowych. Nowe zasady na lotniskach

Samolot
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik

Od 1 czerwca LOT wznawia loty krajowe pod rygorem sanitarnym. Zakaz rozkładowych połączeń lotniczych, krajowych i międzynarodowych, obowiązywał w Polsce od 15 marca.

PLL LOT wznawiają dziś, 1 czerwca, krajowe połączenia lotnicze między ośmioma miastami. Samoloty polecą do dwóch razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry, do trzech razy dziennie z Warszawy do Gdańska, raz dziennie z Krakowa do Gdańska.

- reklama -

Loty będą odbywały się w reżimie sanitarnym. Zapowiedziano konieczność zakrywania nosa i ust przez cały czas lotu. Rozporządzenie Rady Ministrów z 29 maja wprowadziło także nowy przepis – w samolocie pasażerskim może być zajętych nie więcej niż połowa miejsc.

Na lotniskach będzie obowiązywał dystans społeczny. Od wejścia na terminal trzeba będzie nosić maseczki ochronne. Za pomocą kamer termowizyjnych lub termometrów podróżnym będzie mierzona temperatura. W podróż będą mogły się udać tylko te osoby, których temperatura nie przekroczy 38 stopni. Na razie nie znamy daty przywrócenia połączeń zagranicznych. Na początku czerwca linie mają podać informację dotyczącą tego, gdzie będą latać po 15 czerwca.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj