Premier: Od 19 czerwca częściowo otwieramy stadiony piłkarskie

0
Stadion
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik

Jak będzie wyglądało odmrażanie trybun piłkarskich w praktyce? Od 19 czerwca kibice będą mogli zająć do 25% miejsc na stadionach piłkarskich. Fani futbolu będą usadzeni w odpowiedni sposób, tak żeby nie dochodziło do grupowania.

– Aby zadbać o bezpieczeństwo związane z COVID-19, wprowadzimy specjalne zasady dotyczące zakupu biletów, odpowiedniego zajmowania miejsc oraz wymogów epidemicznych. Nowe zasady związane z powrotem kibiców na stadiony zostaną wypracowane we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej – czytamy w komunikacie na stronie gov.pl.

- reklama -

Pomoc państwa dla klubów sportowych

Szef rządu podkreślił, że w trudnym czasie związanym z COVID-19 państwo polskie nie zostawiło klubów sportowych samymi sobie. – Wiele z klubów skorzystało z pomocy Tarczy Finansowej. Otrzymały one ponad 25 mln zł – powiedział Mateusz Morawiecki. Co ważne, przy klubach sportowych pozostali także sponsorzy – spółki Skarbu Państwa.

Odmrażanie trybun

Jak będzie wyglądało odmrażanie trybun piłkarskich w praktyce?

– Od 19 czerwca kibice będą mogli zająć do 25 proc. miejsc na stadionach piłkarskich.
– Fani futbolu będą usadzeni w odpowiedni sposób, tak żeby nie dochodziło do grupowania się.
– Stosowane będą odpowiednie zasady dotyczące dezynfekcji, zakupu biletów oraz dochodzenia kibiców do stadionu.

Pierwszy mecz PKO Ekstraklasy – jeszcze bez udziału kibiców na trybunach – rozpocznie się 29 maja o godz. 18.00 we Wrocławiu.

/źródło:gov.pl oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here