Odwołano szefową wojewódzkiego sanepidu. Grzegorz Hudzik objął stanowisko

Zmiana na stanowisku Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Katowicach
Zmiana na stanowisku Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Katowicach Fot. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Urszula Mendera-Bożek została odwołana ze stanowiska Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Katowicach. Nowym szefem został Grzegorz Hudzik.

– Grzegorz Hudzik jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, zarządzania w ochronie zdrowia oraz zarządzania projektami europejskimi. Od 1999 r. związany z Państwową Inspekcją Sanitarną, w latach 2009 – 2015 Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Katowicach. Jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Higienicznego w Warszawie oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy. Autor i współautor wielu publikacji w zakresie zdrowia publicznego – czytamy w komunikacie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

- reklama -

https://www.facebook.com/SlaskiUW/posts/3157011624319015

Nie podano powodu takiej zmiany kadrowej. Warto jednak przypomnieć o pojawiających się w ostatnim czasie skargach co do działalności śląskiego sanepidu. Sprawą zainteresował się nawet Rzecznik Praw Obywatelskich. Aleksandra Wentkowska jako reprezentantka w województwie śląskim mówiła na antenie radia TOKFM o tym, że biuro RPO przyjmuje każdego dnia kilka skarg, często są to górnicy i ich rodziny. – Siedzą na kwarantannach po kilka tygodni. Niektórzy sobie sami nakładają kwarantannę, bo wiedzą, że mają wynik pozytywny, ale nie są uwzględniani na liście kwarantanny sanepidu. Albo odwrotnie – ludzie są zdrowi, ale są na tych listach – mówiła reprezentantka RPO na Śląsku.

Zobacz także: 170 nowych zakażeń na Śląsku. 94 nowe ozdrowienia

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj